Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
17.01.2016 10:00

Hlásiť cudzincov bude možné cez internet. Úradné tlačivá vypĺňať nemusia


Cudzinci už sa na Slovensku môžu prihlásiť aj elektronicky. (Foto: Pixabay.com)


Hlásnu povinnosť bude čoskoro možné vykonať elektronicky. Prvoradou podmienkou pre elektronické hlásenie ubytovaných cudzincov je registrácia ubytovateľa v agende hlásenia pobytu cudzincov.


Už teraz môžu ubytovatelia podávať písomné žiadosti o registráciu, ktoré je treba poštou či osobne doručiť na riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície podľa sídla ubytovateľa. Žiadosť musí obsahovať:

- názov a adresu sídla ubytovateľa,

- meno, priezvisko a dátum narodenia osoby či osôb, ktoré ubytovateľ splnomocnil na vykonávanie elektronického hlásenia pobytu cudzincov, vrátane súhlasu pre cudzineckú políciu so spracúvaním ich osobných údajov,

- podpísané poučenie splnomocnených osôb, v ktorom sa pri spracúvaní osobných údajov ubytovaných cudzincov zaväzujú dodržiavať predpisy o ochrane osobných údajov.

Čítajte v Obecných novinách 1-2/2016 na str. 19.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2023
Začína sa kampaň za zastavenie násilia páchaného na ženách
Tohtoročná kampaň Zastavme násilie na ženách 2023 zdôrazňuje dôležitosť urýchlených investícií, ktoré pomôžu predchádzať a odstraňovať násilie páchané na ženách a dievčatách.
viac
27.11.2023
Envirorezort chce opätovné zavedenie lovu vlka
Lov vlka dravého by mohol byť opäť obnovený na základe stanovovaných kvót, rovnako ako to bolo pred rokom 2021. Vyplýva to z predbežnej informácie zverejnenej na legislatívno-právnom portáli Slov-Lex.
viac
30.11.2023
Pre niekoho odpad, pre iných poklad
Týmto spôsobom pristupujú zamestnanci Technických služieb mesta Dubnica nad Váhom ku knihám, ktoré svoju životnú púť mali ukončiť na zbernom dvore. Vďaka iniciatíve zamestnancov však v jeho priestoroch vznikla malá knižnica, ktorá ponúka možnosť bezplatnej výpožičky či výmeny rôznorodých titulov.
viac
27.11.2023
Mesto Vráble podporí dotáciami športovcov
Vráble podporia dotáciami organizovanie športových podujatí, športové projekty i tréningové akadémie. Ako informovala radnica, o podporu z mestského rozpočtu môžu požiadať právnické osoby, ktoré organizujú športové podujatia, prinášajú inovatívne riešenia, projekty a novinky v oblasti športu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %