Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
29.09.2023 03:00

Hradný kopec ponúkne po revitalizácii nové výhľady na mesto


Nitra - hradný kopec. Snímka TASR


Mesto Nitra finišuje s revitalizáciou hradného kopca. Podľa radnice má byť projekt za viac ako 820.000 eur ukončený v priebehu niekoľkých týždňov.


V súčasnosti je už väčšina priestoru pod Nitrianskym hradom vyčistená, odstránené sú aj invázne a suché dreviny. "V polovici októbra začneme s novou výsadbou. Hotové je aj osvetlenie, ktoré bude tvoriť 19 nových lámp. V rámci terénnych prác vysúťažená firma spevnila svah, osadili kokosovú rohož a na svah umiestnili hate. Cieľom je zabrániť erózii pôdy," informoval mestský úrad.         

Momentálne už stavebná firma pracuje na nových chodníkoch a rekonštruuje schodiská. "Pribudnú aj nové vyhliadkové plošiny s výhľadmi na mesto. Zároveň sprístupnime hradný kopec aj z bočnej strany, kde pribudne rovnaký turniket, ako je pri vstupe z parku," doplnila radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.01.2021
Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás
Mesto Bratislava podporí revitalizáciu pochôdznych terás formou dotácie. Na tento účel vyčlenila samospráva v rozpočte 200 000 eur.
viac
14.06.2021
Výhľad na Zvolen z veže kostola si môžu ľudia pozrieť od 1. júla
Výhľad na mesto z veže rímsko-katolíckeho kostola sv. Alžbety vo Zvolene si ľudia budú môcť pozrieť od 1. júla. Radnica o tom informuje na svojej oficiálnej webstránke.
viac
01.03.2022
Mesto,Matica slovenská a ECAV sa dohodli na obnove Memorandového námestia
Memorandum o revitalizácii Memorandového námestia v Martine podpísali v pondelok zástupcovia mesta Martin, Matice slovenskej, Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) a Nadácie kresťanského vzdelávania.
viac
10.05.2023
Mesto začalo s revitalizáciou hradného kopca
Mesto Nitra začalo koncom minulého mesiaca s revitalizáciou hradného kopca. Vysúťažená firma v prvej fáze prác vyčistila zelený porast a odstránila invázne, suché a polámané dreviny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %