Nedeľa 24.05.2020
Dnes má meniny 
Ela
°C
02.03.2020 08:45

Humenné si od rekonštrukcie MŠ sľubuje 70-percentnú úsporu energií


Ilustračná snímka: (int.).


Mesto Humenné plánuje na jar začať s jednou z najväčších rekonštrukcií materských škôl (MŠ).


Ako uviedol vedúci odboru koncepcie a rozvoja mesta mestského úradu Miroslav Turčan, investičná akcia, na ktorú samospráva získala dotáciu vo výške takmer 950 000 eur, by mala znížiť energetické náklady na prevádzku MŠ na Partizánskej ulici o 70 percent.

„Už podľa názvu projektu ide o kompletnú rekonštrukciu obvodového plášťa, výmenu okenných a dverných konštrukcií. Budú tam tiež nové rekuperačné jednotky na efektívne využívanie systému vykurovania, rekonštrukcia interiérového osvetlenia, ohrevu teplej úžitkovej vody,” vymenoval Turčan práce, ktoré má projekt zahŕňať s tým, že vo všeobecnosti má priniesť celkové zlepšenie tepelnotechnických, technologických, hygienických a funkčných vlastností oboch budov predškolského zariadenia. Ako doplnil, cieľom nákladného projektu je, v súlade s energetickým auditom, ktorý predchádzal vypracovaniu projektovej dokumentácie, znížiť energetickú náročnosť MŠ o 70 až 74 percent.

„Mesto musí zámer naplniť, a potom päť rokov energetickú náročnosť budov monitorovať,” vysvetlil Turčan podmienky projektu.

Poskytovateľom finančných prostriedkov je Slovenská inovačná a energetická agentúra. Ako Turčan dodal, vo verejnom obstarávaní uspel uchádzač, ktorému sa predpokladaný rozpočet podarilo znížiť. Zo zmluvy o dielo zverejnenej na stránke mesta vyplýva, že je ním humenská spoločnosť Chemkostav HSV. Podľa projektovej dokumentácie vyčíslila investičnú akciu na 827 994,14 eura. Spolufinancovanie mesta bude predstavovať päť percent z výslednej sumy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.08.2016
Obec Skačany chce zatepliť budovu telocvične za viac ako 100 000 eur
Rekonštrukciu telocvične pri miestnej základnej škole s materskou školou v podobe zateplenia jej budovy i výmeny okien plánuje samospráva Skačian v okrese Partizánske. Projekt vyčíslila na viac ako 100 000 eur, o prostriedky na jeho financovanie sa uchádza z mimorozpočtových zdrojov.
viac
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
10.03.2020
Zrekonštruovaná škôlka Na Hôrke získala aj inovatívne hracie prvky
Investícia stála 246 582 eur, mesto sa na tejto sume podieľalo päť percentnou účasťou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %