Štvrtok 09.07.2020
Dnes má meniny 
Lujza
°C
25.01.2020 01:00

Ihrisko s umelou trávou v Humennom je už plne funkčné


Ilustračná snímka, zdroj: Pixabay


Futbalové ihrisko s umelou trávou, s ktorého výstavbou začali v Humennom v septembri 2018, je plne funkčné. Ako o tom informoval predseda predstavenstva mestskej akciovej spoločnosti 1. Humenská Jozef Babják, spĺňa parametre infraštruktúry štadiónov prvej kategórie.


Za projekt futbalového ihriska s umelou trávou s rozmermi 105 krát 68 metrov zaplatila humenská samospráva viac ako 700.000 eur, uviedol Babják s tým, že 100.000 eur získalo mesto od Prešovského samosprávneho kraja. Krajská dotácia slúžila, ako dodal, na realizáciu osvetlenia.       

Predĺžená doba výstavby ihriska bola podľa Babjákových slov spôsobená najmä prekládkou elektrického vedenia. "Ďalej tým, že pôvodná projektová dokumentácia neobsahovala projekty na umelé osvetlenie, oplotenie a chladenie trávnika," doplnil Babják s tým, že absenciu potrebnej projektovej dokumentácie zistila samospráva začiatkom roka 2019. Jej zaobstaranie už riešilo nové vedenie mesta vzídené z komunálnych volieb. Vplyv na ukončenie projektu mali, ako poznamenal, aj nepriaznivé poveternostné podmienky.       

Na realizácii výstavby ihriska sa okrem 1. Humenskej a. s. podieľala aj spoločnosť KEZ, ktorá dodala oplotenie, osvetlenie a chladiaci systém pre trávnik a tiež firma Sagansport, ktorá umelý trávnik uložila.       

Nové ihrisko bude okrem miestneho futbalového klubu celoročne dostupné aj pre verejnosť a tiež komerčné využitie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Rómovia z Coburgovej ulice si svojpomocne budujú ihrisko minifutbalu
Riešenie rómskej problematiky je dlhodobý proces a mesto Trnava sa snaží postupovať v tejto veci koncepčne. Coburgova ulica patrila v minulosti k najkrajším a najobľúbenejším lokalitám v Trnave.
viac
08.06.2017
Bytčica žila športom a kultúrou
Uplynulý víkend sa v mestskej časti Bytčica niesol v duchu športu a kultúry. Na futbalovom ihrisku si počas BYTČICKÉHO JUNIÁLESU prišli na svoje deti i dospelí. Poslanci Anton Trnovec a Jozef Juriš zabezpečili v rámci Medzinárodného dňa detí drobné občerstvenie.
viac
27.11.2017
V Humennom budú mať na námestí umelý vianočný stromček
Námestie pred Domom kultúry v Humennom bude tento rok zdobiť umelý vianočný stromček. Samospráva tým chce prispieť k ochrane životného prostredia. Rovnako na ňom pribudne i nová výzdoba. Podľa radnice bude jedným z dvoch na Slovensku.
viac
05.08.2019
V Humennom vzniklo workoutové ihrisko, pribudne rozsiahla trávnatá plocha
V Humennom vzniklo prvé workoutové ihrisko. Zanedbaná asfaltová plocha uprostred sídliska sa premení na trávnatú plochu s kvetinovým záhonom. Informuje o tom samospráva na svojom oficiálnom webovom sídle.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %