Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
24.06.2024 03:05

Imobilných ľudí budú v Žiline prepravovať novým autom, mesto ho kúpi z dotácie


Ilustračná snímka, zdroj: Moja Žilina


Imobilných ľudí v Žiline budú prepravovať novým autom. Radnica na jeho kúpu získala 28.000 eur z ministerstva práce. Imobilné osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v Žiline budú môcť tranzitnú službu využiť na lekárske vyšetrenie alebo do inštitúcií kultúrneho a spoločenského života.


TASR o tom informovala hovorkyňa Žiliny Zuzana Ondrášová. Službu by chceli spustiť v prvej polovici roku 2025.         

Nové vozidlo bude mať kapacitu pre deväť osôb. "Automobil bude špeciálne upravený pre imobilných cestujúcich a osoby so zdravotným znevýhodnením. Bezpečnú a komfortnú jazdu zabezpečia tri rady sedadiel, pričom tretí rad bude vyberateľný pre umiestnenie invalidného vozíka," vysvetlila hovorkyňa. Súčasťou vybavenia vozidla budú aj elektrická hydraulická výsuvná plošina a bočný vysúvací schodík určený na nastupovanie.         

Mesto chce týmto krokom zlepšiť dostupnosť sociálnych služieb pre imobilných a zdravotne znevýhodnených občanov. "Nová prepravná služba prispeje k zvýšeniu kvality života občanov so zdravotným znevýhodnením. Vďaka nej budú mať lepšiu dostupnosť k dôležitým službám a aktivitám, ktoré sú nevyhnutné nielen pre ich každodenné fungovanie, ale aj k ich sociálnemu začleneniu. Preprava bude financovaná z rozpočtu mesta, čím sa zabezpečí udržateľnosť projektu aj v nasledujúcich rokoch," povedal primátor Peter Fiabáne.         

Po schválení dotácie je ďalším krokom vyhlásenie verejného obstarávania. Radnica očakáva, že proces potrvá do konca roka 2024.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.06.2019
Do nového školského roka si CVČ pripravilo pestrú ponuku krúžkov
V novom školskom roku 2019/2020 si Centrum voľného času na Kuzmányho ulici pripravilo pre deti a mládež viac ako 100 krúžkov. Z bohatej ponuky si určite vyberie každý záujemca. Na výber sú tanečné, pohybové, folklórne, tvorivé, športové či hudobné krúžky.
viac
01.04.2020
Mesto Žilina otvorilo Krízové centrum
Mesto Žilina v pondelok 30. marca otvorilo Krízové centrum, ktorého úlohou bude pomáhať najohrozenejším skupinám obyvateľstva. Sústreďovať sa v ňom budú všetky podporné činnosti pre seniorov, občanov v sociálnej núdzi či karanténe, ktorí potrebujú pomoc.
viac
20.10.2020
Žilinskí poslanci schválili prevádzku letných terás aj po 31. októbri
Letné terasy v Žiline môžu nechať ich prevádzkovatelia otvorené aj po 31. októbri 2020. Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline o tom rozhodli na pondelňajšom (19. 10.) zasadnutí prostredníctvom videokonferencie.
viac
07.08.2023
Poltár má vozidlo na prepravu seniorov a imobilných do ambulancií
Mesto Poltár má vozidlo, vďaka ktorému bude poskytovať lepšie a kvalitnejšie sociálne služby. Sedemmiestne vozidlo bude slúžiť na zabezpečenie prepravy seniorov a imobilných ľudí do ambulancií všeobecných a odborných lekárov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %