Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
23.09.2020 02:20

Informácia k lokalitám na výstavbu priemyselného parku


Ilustračná snímka.


MH Invest s. r. o., ako obchodná spoločnosť 100 % vlastnená Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky, si z poverenia ministerstva hospodárstva, dovoľuje touto cestou osloviť mestá a obce o pomoc pri hľadaní vhodnej lokality, resp. pozemkov na výstavbu priemyselného parku v rámci SR.


Investícia bude financovaná z rozpočtu Ministerstva hospodárstva.

Týmto vyzývajú samosprávy, ktoré by mali záujem o takúto investíciu vo svojom katastri, na spoluprácu.

Pozemok, resp. pozemky by mali spĺňať nasledujúce kritéria:

1. Ideálna celková výmera pozemkov minimálne 30 ha a viacej.

2. Ideálne buď vlastníctvo štátu, alebo nízky počet iných vlastníkov.

3. Vhodná rovinatosť, pravidelný tvar pozemku (ideálne štvorec, obdĺžnik).

4. Územie mimo rizikových faktorov (záplavové územie, CHKO, vedenie sietí, apod.)

Spoločnosť MH Invest, s. r. o.  bola založená v roku 2006 so 100 % majetkovou účasťou štátu s cieľom budovania priemyselných parkov a zón na Slovensku a podporiť investorov v komunikácii a spolupráci so štátnymi inštitúciami a miestnou samosprávou. Jej základnou činnosťou je inžinierska činnosť, poradenská činnosť v oblasti projektov, technicko-organizačné zabezpečenie pri realizácii projektov, prenájom nehnuteľností a poskytovanie služieb spojených s prenájmom, sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností, obstarávateľské služby spojené so správou nehnuteľností.

MH Invest s.r.o., chce týmto požiadať o spoluprácu pri možnosti investície - vybudovanie strategického parku. V prípade ak viete o vhodnej lokalite a máte záujem, kontaktujte MH Invest s.r.o., na emailovej adrese mhinvest@mhinvest.sk

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2017
Súťaž na vybudovanie Family parku v Bratislave je spustená
Unikátny projekt Family parku naberá reálne kontúry. Záujemcovia o tridsaťročný prenájom a prevádzku „Family parku“ na rozlohe deviatich hektárov majú možnosť predkladať svoje ponuky do 7. septembra.
viac
28.12.2019
ZMOS a alternatívne financovanie municipálneho rozvoja
ZMOS so vstupom do roku 2020 začne s analýzou alternatívneho financovania municipálneho rozvoja. Sústredí sa na výhody aj riziká finančných nástrojov, ktoré môžu samosprávy využiť mimo vlastných finančných zdrojov a Európskych štrukturálnych a investičných fondov na investičnú služieb a činností.
viac
07.08.2020
Zapojte sa do lokálneho programu Iniciatíva pre otvorené vládnutie
Medzinárodná Iniciatíva pre otvorené vládnutie predĺžila termín na predbežné prihlasovanie sa do lokálneho programu do 14. augusta 2020 a termín na vyplnenie celej prihlášky do 25. septembra 2020.
viac
17.05.2021
ZMOS požaduje od štátu, aby financoval objednané
Združenie miest a obcí Slovenska adresovalo ministrovi dopravy a výstavby požiadavku na dofinancovanie preneseného výkonu štátnej správy. Štát namiesto toho, aby doplatil objednané ešte krátil objem peňazí. Mestá a obce sú preto nútené porušovať zákon.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %