Utorok 12.11.2019
Dnes má meniny 
Svätopluk
°C
26.07.2018 03:45

Jedenásty ročník Gypsy Festu ponúkne rómsku hudbu, tanec i gastronómiu


Ilustračná snímka TASR


Koncerty rómskych spevákov, tanečníkov a divadelníkov aj ochutnávku tradičných rómskych jedál prinesie 11. ročník trojdňového festivalu Gypsy Fest. Odštartuje štvrtkovým otváracím koncertom o 20.00 h na Námestí SNP v Bratislave.


TASR o tom informoval hovorca festivalu Róbert Hamburgbadžo z občianskeho združenia Roma Production, ktoré podujatie organizuje.       

Otvárací večer bude podľa jeho slov patriť českému spevákovi Jánovi Bendigovi a jeho hosťom. So živou kapelou tiež vystúpi Monika Bagárová, Markéta Konvičková, Dominika Mirgová, Gitana a Roma Boyz. „Sme radi, že sa nám podarilo spojiť skvelých umelcov, ktorí sa na Gypsy Feste predstavia aj s rómskymi piesňami. Ide o exkluzívnu hudobnú show, ktorú diváci už zrejme nikdy neuvidia," povedal hovorca festivalu.       

Návštevníci podujatia budú môcť ochutnať aj rómske jedlá. „Tradičné rómske jedlo goja a iné dobroty budú súčasťou špeciálneho Gypsy Fest menu," vysvetlil Hamburgbadžo s tým, že ho bude podávať reštaurácia v historickom centre hlavného mesta.       

Súčasťou podujatia bude aj tanečno-divadelné predstavenie Sam adaj, v preklade Sme. V sobotu festival vyvrcholí hudobnou show umelcov z viacerých krajín sveta, ktorá má názov Av Baxtalo - Buď šťastný.       

Gypsy Fest od roku 2008 organizuje občianske združenie Roma Production. Doteraz na ňom vystúpilo 150 umelcov zo 17 krajín sveta, napríklad z Indie, Argentíny, Brazílie či Ruska.       

Podujatie finančne podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Tipos, národná lotériová spoločnosť a Bratislavský samosprávny kraj.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
06.10.2016
Jeseň v regióne bohatá na tradície
Bratislava privíta už v piatok prvý Bratislavský Oktoberfest 2016, sprevádzaný tradičným Farm Festom. Milovníkov dobrôt z jabĺk poteší Jablkové hodovanie na každom kroku. Vo Vajnoroch bude hodovanie spojené s Vajnorskou župnou šarkaniádou. Ponuku podujatí oživia aj Tekvicové dni v Stupave. 
viac
29.09.2018
Jedenásty ročník Zejdeme sa na hambálku prinesie obnovenú premiéru
Malacky budú opäť žiť divadlom! V dňoch 29. septembra až 6. októbra 2018 sa premenia na divadelné mestečko. Program jedenásteho ročníka divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku bude pestrý. Tešiť sa môžete na dvanásť ochotníckych a profesionálnych divadelných súborov zo Slovenska i Čiech.
viac
11.02.2019
Víkend v znamení vína
Vínne pivnice v Pezinku otvoria už tento víkend svoje brány priaznivcom a milovníkom výborného domáceho vína a to počas jedenásteho ročníka podujatia Pezinské vínne pivnice 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.45 %