Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
19.07.2016 04:46

Jednorazové elektronické lístky predstaví cestujúcim špeciálny autobus


Snímka zdroj: (int.).


Cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa môžu v týchto dňoch oboznámiť s elektronickými jednorazovými cestovnými lístkami, ktoré by mali začať platiť od polovice leta, a novými označovačmi.


Od 18. do 31. júla bude pre cestujúcu verejnosť na vybraných miestach v Bratislavskom kraji pristavený špeciálny testovací autobus, kde si môžu novinky v integrovanej doprave priamo vyskúšať.       

Autobus bude na vybraných miestach pristavený od 14. do 20. hodiny. Od pondelka (18. 7.) do stredy (20. 7.) ho môže napríklad verejnosť nájsť na bratislavskom Námestí SNP. V ďalších dňoch bude pri obchodných centrách v bratislavských mestských častiach Lamač a Nové Mesto. V nedeľu (24. 7.) bude pristavený aj na Železnej studienke. Následne autobus zavíta aj do Pezinka, Senca, Malaciek a posledné júlové dni bude opäť v Bratislave na Zlatých Pieskoch, v Petržalke a pri obchodnom centre v blízkosti novej budovy Slovenského národného divadla.       

Elektronické jednorazové cestovné lístky sú výhodné najmä pre nepravidelných cestujúcich a sú o desať percent lacnejšie ako papierové. Výhodou lístka je aj to, že hľadanie automatu či novinového stánku bude už pre cestujúceho minulosťou. Lístok si zakúpi bez počítania mincí a ich vhadzovania do automatu. Taktiež môže lístok zakúpiť pre spolucestujúceho či batožinu.       

Pre zakúpenie elektronického cestovného lístka budú cestujúci potrebovať čipovú kartu s aktivovanou elektronickou peňaženkou. Systém akceptuje karty Dopravného podniku Bratislava (DPB), Slovak Lines i žiacke a študentské karty systému EMBASE (ISIC). Karty Železničnej spoločnosti Slovensko nie je možné využiť. Pripravuje sa však akceptovanie Bratislavských mestských kariet.       

Cestujúci si elektronickú peňaženku môže aktivovať na predajných miestach dopravcov, ktorí mu kartu vydali. Následne si môže dobiť kredit s minimálnym vkladom päť eur. Maximálne na karte môže byť 150 eur. Tento kredit je možné využívať počas celej platnosti čipovej karty. Nové označovače s displejom budú umiestnené vo vozidlách bratislavskej MHD, autobusového dopravcu Slovak Lines a na železničných staniciach v Bratislavskom kraji. V označovači bude možné zvoliť si požadovaný druh cestovného lístka a priložiť čipovú kartu. Následne označovač stiahne cenu lístka z kreditu na karte a elektronický lístok sa zapíše do pamäte karty.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2017
Do múzeí v kraji vás odvezú mimoriadne bezplatné autobusy
Aj tento rok otvoria svoje brány múzeá a galérie počas podujatia Noc múzeí a galérií 2017, ktoré sa už po trinásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií.
viac
18.11.2020
Pri Šafárikovom námestí vznikol nový prestupný uzol MHD
Pri Šafárikovom námestí v Bratislave vznikol nový prestupný uzol MHD. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava s tým, že ide o ďalšie zlepšenie dopravy v centre hlavného mesta.
viac
19.11.2020
DPB vyhlásil tender na nákup 30 nových električiek
V Bratislave pribudne 30 nových jednosmerných, nízkopodlažných a klimatizovaných električiek.
viac
07.12.2020
PSK predlžuje súťaž Zbieraj zelené kilometre do konca apríla
Prešovský samosprávny kraj (PSK) pristupuje k predlženiu súťaže Zbieraj zelené kilometre, ktorej cieľom je jazdiť prímestskou autobusovou dopravou a platiť za lístok čipovou kartou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %