Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
16.02.2017 04:42

Jelšava musí vrátiť časť dotácie


Snímka zdroj: (tasr).


Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR požaduje od mesta Jelšava (okres Revúca) vrátenie časti dotácie, ktorú získalo na obnovu národnej kultúrnej pamiatky na Osvetové centrum vyšehradskej kultúry. Dôvodom sú nezrovnalosti v projekte.


"V spomínanom projekte Regionálneho operačného programu sa vykonal vládny audit, ktorý zistil, že mesto Jelšava, ako prijímateľ dotácie, porušilo princípy a postupy vo verejnom obstarávaní. Audítorská skupina to kvalifikovala ako finančný nedostatok zodpovedajúci finančnej oprave vo výške 10 percent z overenej sumy oprávnených výdavkov za stavebné práce," uviedol hovorca rezortu Vladimír Machalík.      

Ministerstvo od mesta požaduje vrátenie časti poskytnutého finančného príspevku vo výške 41 049,22 eur. Radnica s rezortom uzatvorila dohodu o splátkach, čím podľa Machalíka uznala svoj dlh. "Aktuálne prebieha proces administrácie a prípravy uzavretia Dohody o splátkach," spresnil hovorca.      

Primátor Jelšavy Milan Kolesár tvrdí, že ministerstvo pôdohospodárstva v rokoch 2010 až 2011 všetky žiadosti o platbu preplatilo a projekt svojím spôsobom uzavreli. "My sme mali vládny audit v roku 2010 na projekt rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky na osvetové centrum, ktorý konštatoval pochybenia vo verejnom obstarávaní a nariadil 10-percentnú korekciu na tri skontrolované žiadosti o platbu, čo predstavovalo 115 000 eur. To sme aj uhradili, a potom boli ešte v roku 2011 preplatené príslušným ministerstvom dve žiadosti o platbu bez pripomienok a bez korekcií. Práve z týchto si ešte nárokujú na 10 percent, čo je približne 41 000 eur po šiestich rokoch," vysvetlil primátor Jelšavy.      

"Po konzultácii osobne na ministerstve a zaslaní stanoviska právneho zástupcu, sme sa pre nejasnosť výsledku prípadného súdneho sporu rozhodli predmetnú čiastku v splátkach do troch rokov uhradiť, k čomu sme spísali tento týždeň notársku zápisnicu," dodal Kolesár.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.02.2017
Košice vyčlenili viac financií na rozvoj kultúry
V grantovej výzve na podporu rozvoja kultúry pre rok 2017 pripravilo mesto Košice vyššiu čiastku ako po minulé roky – celkovo 250 000 eur.
viac
21.02.2017
Odborná komisia prehodnotila 612 žiadostí o kultúrne dotácie
Odborná hodnotiaca komisia Bratislavského samosprávneho kraja pre oblasť kultúry uzavrela včera hodnotenie dodaných žiadostí o dotáciu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry. O podporu sa tak bude uchádzať 560 žiadostí, ktoré vyhoveli základným hodnotiacim kritériám.
viac
25.04.2017
NSK uspokojí všetkých žiadateľov o dotácie na šport a kultúru
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vyčlenil v tomto roku na podporu kultúry a športu viac ako 1,6 milióna eur. Podľa platného všeobecne záväzného nariadenia (VZN) budú financie z rozpočtu NSK rozdelené podľa počtu obyvateľov v jednotlivých volebných obvodoch.
viac
30.06.2017
Handlová musí vrátiť časť dotácie za Senior centrum
Mesto Handlová musí vrátiť časť finančných zdrojov, ktoré získalo z fondov Európskej únie na projekt Senior centra. Ide o sumu vo výške viac ako 560 000 eur. Tvrdí to Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ktoré sa opiera o výsledky auditu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %