Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
10.08.2023 04:15

Jubilejný Gelnický jarmok prinesie kultúrny program aj sprievodné akcie


Na archívnej snímke XX. ročník Gelnického jarmoku. Snímka zdroj: (tasr).


Viac než 100 trhovníkov, kultúrny program aj sprievodné akcie ponúkne jubilejný 30. ročník Gelnického jarmoku, ktorý sa začína vo štvrtok. Uviedol to z gelnickej radnice Milo Janáč, návštevnosť tohto podujatia sa bežne pohybuje na úrovni okolo 10 000 ľudí. Vyžiada si aj dopravné obmedzenia.


"Keďže ide o jubilejný 30. ročník, rozhodli sme sa začať jarmočný program už od štvrtka. O 19.00 h privítame na našom amfiteátri skupinu Kandráčovci. Tento koncert je jediným spoplatneným podujatím v rámci jarmoku, piatkový (11. 8.) aj sobotňajší (12. 8.) program na Hlavnej ulici bude už pre všetkých zadarmo," uviedol primátor Dušan Tomaško.

V piatok vystúpia na pódiu na Hlavnej ulici žiaci gelnickej základnej umeleckej školy. O 16.00 h je naplánovaný sprievod mestom a slávnostné otvorenie jarmoku spolu s odovzdávaním Ceny mesta a Ceny primátora mesta. Nasledovať budú bubnová šou, koncerty Zuzany Smatanovej a skupiny Desmod. "Piatkový program v meste zavŕši skupina Hitmania, potom je už pripravená jarmočná diskotéka na amfiteátri," spresnil Janáč.

V sobotu je na programe Country festival, prehliadka folklórnych zoskupení i vystúpenie žiakov z Prakoviec. "Hlavnými hviezdami večera bude spevák Peter Cmorík s kapelou a skupina Polemic, po nich bude zábava pokračovať s domácim zoskupením Len tak...," uviedol.

Sprievodnými podujatiami jarmoku budú súťaž v králičom hope, Hnilecká výstava drobných zvierat či tvorivé dielne.

Jarmok vyvrcholí v nedeľu (13. 8.) dopoludnia slávnostnou svätou omšou.

Mesto na svojej webovej stránke pripomína, že Hlavná ulica bude od štvrtka od 20.00 h do nedele 12.00 uzavretá, čo ovplyvní aj prímestskú autobusovú dopravu. Zároveň bude na obchádzkovej trase na Slovenskej ulici platiť obojsmerný zákaz státia v celej dĺžke komunikácie. "Žiadame účastníkov cestnej premávky a jarmoku, aby svoje motorové vozidlá odstavovali na príslušných verejných parkoviskách, ako aj dostupných odstavných plochách sídliskových komunikácií," dodáva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Na 45. ročníku Bardejovského jarmoku predstavia krajčírsky cech
Otvorením okresnej výstavy ovocia a zeleniny záhradkárov sa vo štvrtok 25. augusta predpoludním začne 45. ročník novodobého Bardejovského jarmoku na Radničnom námestí v Bardejove.
viac
04.09.2017
Radvanský jarmok v znamení významného jubilea a návratu k tradíciám
Už cez nasledujúci víkend sa Banskobystričania i návštevníci dočkajú jedného z najočakávanejších a najnavštevovanejších podujatí Banskobystrického kultúrneho leta.
viac
12.08.2022
Po dvoch pandemických rokoch sa opäť uskutoční Gelnický jarmok
Po dvoch pandemických rokoch sa opäť uskutoční Gelnický jarmok, pôjde o jeho 29. ročník. V rámci neho je počas piatka (12. 8.) a soboty (13. 8.) naplánovaný aj kultúrny program. Uviedol to vedúci oddelenia kultúry, športu a voľného času mesta Gelnica Milo Janáč.
viac
30.05.2023
Ružomberok sa pripravuje na najväčšiu kultúrnu akciu roka, bude 2. a 3. júna
Mesto Ružomberok sa pripravuje na najväčšiu kultúrnu akciu roka - jarmok. Podujatie ponúkne od piatka do soboty (2. - 3. 6.) program s hudobnými interpretmi, ukážky remesiel, gastrozónu, tvorivé dielne pre deti aj sprievodné akcie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %