Utorok 20.10.2020
Dnes má meniny 
Vendelín
°C
25.09.2020 09:25

Jubilejný Michalský jarmok ponúkne tradičné radovánky


Ilustračná snímka.


Jarmočnú atmosféru môžu zažiť návštevníci Múzea slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine na tridsiatom ročníku Michalského jarmoku, ktorý sa uskutoční v nedeľu 27. septembra. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská.


„Predstaví sa množstvo remeselníkov, ľudových výrobcov a predvedú ukážky rôznych výrobných techník. Ponúkať budú drevené a prútené výrobky, hlinený riad, textilné produkty, šperky, hračky a mnoho iného. Z bohatej trhovej ponuky sa môžu návštevníci nechať zlákať na medovníky, skalické trdelníky, včelie produkty, poradia im bylinkári a korenári v sprievode ľudovej hudby Podhradská muzika,” uviedla Kiripolská.      

Doplnila, že atmosféru spestrí o 15.00 h vystúpenie ansámblu Carpathian-ethno jazz project: Hudba Rómov v Turci. „Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Návštevníkov bude zabávať bábkové divadlo Tyjátr s tradičným predstavením Herkules alebo Dobytie pekla o 11.00 a 14.00 h. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu principála Ivana Gontka,” dodala kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine.     

„Pre návštevníkov sme pripravili rôzne kratochvíle – vyskúšajú si dobové hry ako chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci či kolky. Predávať, kupovať a zjednávať sa bude na burze kníh a starožitností. Jarmočné radovánky spríjemní posedenie pri dobrom jedle a pití. O 13.30 h sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v drevenom kostole z Rudna,” priblížila Kiripolská.      

Podujatie sa uskutoční v zmysle protiepidemických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR. „Prosíme o trpezlivosť a pochopenie pri dodržiavaní opatrení a maximálneho počtu návštevníkov, ktorý je obmedzený,” uzavrela kultúrno-propagačná manažérka SNM.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.02.2019
Folkloristi z Prečína pochovali basu v Múzeu slovenskej dediny
Fašiangovú atmosféru predstavilo v nedeľu prvé tohtoročné podujatie v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine pod názvom Už sa fašiang kráti.
viac
10.06.2020
V múzeu slovenskej dediny predstavia tradičnú remeselnú výrobu
Tradičnú remeselnú výrobu a šikovnosť predkov predvedú v nedeľu 14. júna remeselníci na podujatí Dnes tovariš, zajtra majster v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská.
viac
30.06.2020
Spestrite si nedeľu tradičnými kysuckými jedlami v Múzeu kysuckej dediny
Ak navštívite najbližšiu nedeľu  Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke, tak budete môcť ochutnať kysucké dobroty a zoznámiť sa s tým, ako žili naši predkovia. Počas dňa sa budú v múzeu pripravovať tradičné kysucké jedlá v rámci obľúbeného podujatia Kuchyňa starých materí.
viac
18.08.2020
Žatevné zvyky predstavia v Múzeu slovenskej dediny na podujatí Dožinky
Zvyky, ktoré v minulosti sprevádzali žatvu na dedine, ukážky poľnohospodárskych prác a dožinkové slávnosti predstavia v nedeľu (23. 8.) na podujatí Dožinky v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.87 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %