Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
14.08.2021 09:45

Kam vyhodiť obal z dezodorantu alebo laku na vlasy


Radíme s odpadmi


Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.


Pokiaľ má takýto sprej vrchnák, ktorý je od neho možné oddeliť, tak sa jedná takmer vždy o plast. Samotné obaly z dezodorantu alebo laku na vlasy sú kovové obaly, preto patria do červeného kontajnera alebo vreca, teda do triedeného zberu kovov. Pred vyhodením odstráňte aj malý plastový rozprašovač, ale plastovú hadičku nevyberajte. Nádoba je pod tlakom a mohlo by to byť nebezpečné. Sprej vyhadzujte vždy prázdny a výhradne ak ide o obal z bežných výrobkov ako lak na vlasy, pena na holenie, osviežovač vzduchu a podobne. Platí zásada, že do triedeného zberu patrí len malé množstvo týchto obalov a vo väčšom množstve je lepšie ich odniesť na zberný dvor. Spreje s farbami, technickými lakmi, tesniacimi a inými penami patria výlučne na zberný dvor, pretože obsahujú nebezpečné látky.

Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.

Autor: (ENVI-PAK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.11.2016
Do ktorého kontajnera s týmto...­?
Vyfotografoval som sedem rôznych druhov odpadov, pri ktorých som si nebol istý, do ktorého kontajnera triedeného odpadu ich vhodiť. Obrátil som sa na odborníkov z radov OZV ENVI - PAK.
viac
18.11.2016
Vyznáte sa v symboloch na obaloch? Pomôžu vám v správnom triedení odpadu
Na kontajneroch na triedený zber býva označené, čo máte do nich vhadzovať. Napriek tomu ľuďom nie je vždy jasné, čo do nich patrí. Nápomocné môžu byť práve symboly označené na produktoch. Na to, ako správne triediť podľa značiek na produktoch sme sa spýtali odborníkov z OZV ENVI - PAK.
viac
29.05.2021
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI-PAK odpovedá na vaše otázky
Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, píšte na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
24.08.2021
V obci je zavedený vrecový zber, ako sa dostať k prázdnym vreciam?
Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK odpovedá na vaše otázky. Ak potrebujete poradiť v oblasti odpadov, napíšte nám, prosím, na adresu komunikacia@envipak.sk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %