Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
15.01.2021 12:20

Kamerový systém rozšírili o deväť kamier


Ilustračná snímka: (tasr).


V Krásne nad Kysucou rozšírili na konci roku 2020 kamerový systém v rámci projektu Prevencia kriminality a výtržníctva. Kamerový systém, priamo napojený na mestskú políciu, sa rozšíril o deväť kamier a momentálne ich je v meste k dispozícii 39. Mesto o tom informuje na svojej internetovej stránke.


„Po nainštalovaní kamerového systému sa uľahčila práca mestskej polície, ktorá v spolupráci s Obvodným oddelením Policajného zboru Krásno nad Kysucou rýchlym pátraním našla zodpovedné osoby za priestupky. Zvýšenou bezpečnosťou každoročne klesá trestná činnosť,” uviedlo mesto.

Kamerový systém monitoruje námestia, ulice, pešiu zónu, školské areály, zdravotné stredisko, mestskú tržnicu, športoviská a k nim priľahlé okolie. „Pokryté sú časti mesta, kde veľakrát dochádzalo k ničeniu majetku či vzniku nebezpečenstva v dôsledku odcudzenia majetku, ohrozenia zdravia na miestnych komunikáciách a vzniku ďalších nepríjemných situácii,” doplnilo mesto.

Celková suma projektu bola 10 008 eur. „Dotácia z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky predstavuje sumu 5000 eur, mesto sa podieľalo na spolufinancovaní projektu vo výške 5008 eur. Projekt finančne podporila Rada vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality,” dodalo mesto.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2017
V Piešťanoch ukončili poslednú etapu rozširovania mestského kamerového systému
Mesto Piešťany postupne od roku 2002 rozširovalo kamerový systém a dňa 24. 11. 2017 sa ukončila zatiaľ posledná etapa rozširovania mestského kamerového systému, ktorý napomôže k zlepšeniu bezpečnostnej situácie v meste pre občanov a návštevníkov.
viac
29.12.2020
Nový rozšírený kamerový systém mesta stál 12 000 eur
Nový rozšírený a modernizovaný kamerový systém mesta Sliač vo Zvolenskom okrese stál 12 000 eur. Vyplýva to z publikácie projektu, ktorý zverejňuje samospráva na svojej oficiálnej webstránke.
viac
30.12.2020
Ulice mesta Šaľa strážia nové bezpečnostné kamery
V uliciach Šale pribudlo koncom roka osem nových bezpečnostných kamier. Mesto na ich nákup získalo ešte vlani dotáciu 9000 eur zo štátneho rozpočtu v rámci projektu Prevencia kriminality v Šali.
viac
26.07.2021
Vďaka polmiliónovej dotácii na smart zariadenia bude mesto bezpečnejšie
Dubnica na d Váhom bude opäť pokrokovejšia. Samospráva získala z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR viac ako pol milióna eur na využitie moderných technológií priamo v uliciach mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %