Nedeľa 23.02.2020
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
02.10.2019 08:05

Karanténna stanica v Malackách potrebuje pomoc


Ilustračná snímka (ks)


Situácia v karanténnej stanici v Malackách je už viac ako mesiac kritická. Preplnené koterce, ako dôsledok dlhodobého prekračovania kapacít, znamenajú zhoršené podmienky a diskonfort pre psíkov aj ošetrovateľov.


Pre zvýšený počet odchytov pracovníci útulku dočasne umiestňujú psíky do klietok spoločne, čo vedie k častým konfliktom.

Karanténna stanica prosí o pomoc ľudí, ktorí by vedeli pomôcť s takzvanou dočasnou opaterou, tzn. osvojením si psíka, kým sa nenájde nový alebo pôvodný majiteľ. Odbremenením stanice pomôžete a uvoľníte miesto pre nových zatúlancov.

V prípade, že si nemôžete psíka osvojiť, karanténna stanica taktiež hľadá výpomoc pri kŕmení, venčení a bežnej starostlivosti. Pracovný pomer na dohodou, v rozhraní asi 10 hodín týždenne, je vhodný pre všetkých plnoletých milovníkov zvierat.

Pomoc môžete realizovať priamo v karanténnej stanici, po dohode na emailovej adrese ksmalacky@gmail.com.

 

Autor: -lw-


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2016
Medzi Rohožníkom a Malackami bude kvalitnejšia cesta
Úzka a nekvalitná cesta medzi Rohožníkom a Malackami sa zmení na cestu vyššej triedy. Na komplexnú rekonštrukciu vyše osemkilometrového úseku získal Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančný príspevok z eurofondov.
viac
07.08.2017
Mesto chce z Mierového námestia v centre vytvoriť pešiu zónu
Centrum Malaciek by sa mohlo výrazne zmeniť. Vedenie okresného mesta plánuje vytvoriť z Mierového námestia pešiu zónu a súčasné parkovisko na tejto ploche presunúť pod zem.
viac
27.02.2018
Kynologický klub & Karanténna stanica Stará Ľubovňa otvorila svoje priestory
V sobotu, 24. februára 2018 sa v Starej Ľubovni uskutočnilo otvorenie nových priestorov karanténnej stanice, ktorej prevádzkovateľom sa stal Kynologický klub & Karanténna stanica Stará Ľubovňa.
viac
13.05.2018
Mesto získalo eurofondy na nové parkovisko pri železničnej stanici
Pri železničnej stanici v Malackách vznikne záchytné parkovisko s kapacitou 89 miest. Mesto uspelo so žiadosťou o eurofondy na jeho výstavbu v rámci Integrovaného regionálneho operačného systému (IROP).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %