Nedeľa 19.05.2024
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
28.08.2023 07:00

Karta Galanťana umožní obyvateľom čerpať viaceré benefity


Ilustračná snímka.


Skúšobnú prevádzku od jesene 2023 a ostrú od januára budúceho roka chce spustiť mesto Galanta pre svoj nový projekt Karta Galanťana. Obyvateľom s trvalým pobytom prinesie rôzne výhody, uviedla to hovorkyňa radnice Mária Kilácskóová.


"Hlavným cieľom je motivovať ľudí, ktorí v našom meste bývajú, ale bez trvalého pobytu, aby sa naň prihlásili. Je ich dovedna odhadom až okolo 3000. Mesto tým, že nie sú prihlásení, prichádza ročne okolo o 1,5 milióna eur na podielových daniach," uviedol viceprimátor Galanty Peter Závodský.

Na karte bude mesto sústreďovať benefity zo všetkých oblastí svojej pôsobnosti. "V Galante pôsobí občianske združenie Pro Galanta zastrešujúce viac ako 200 lokálnych podnikateľov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do programu a poskytnúť držiteľom výhody na svoje produkty a služby. Samotné mesto má zámer obyvateľov zvýhodniť formou úľav na miestnych poplatkoch a daniach, ktoré budú špecifikované v novelizovaných všeobecne záväzných nariadeniach," doplnil. Pribudne napríklad finančný príspevok pri narodení, pri sobáši, úľava na poplatkoch pri vybavovaní pohrebu a ďalšie.

Okrem spomínaných benefitov by mala Karta Galanťana priniesť riešenie problému s nočným parkovaním. Mestský úrad vypracoval koncept, kde sú navrhované ročné poplatky za nočné parkovanie vozidiel majiteľov bez trvalého pobytu v meste. Pre držiteľov karty budú nastavené iné podmienky. Koncept prerokuje mestské zastupiteľstvo, k spusteniu karty plánuje radnica uskutočniť stretnutie s verejnosťou.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
Mesto vyzýva cezpoľných, aby sa stali skutočnými Stupavčanmi
Mesto Stupava chce odstrániť rozdiel medzi evidovaným a skutočným počtom svojich obyvateľov.
viac
16.11.2020
Nové Mesto finišuje s prípravami na spustenie rezidentskej zóny
Bratislavské Nové Mesto finišuje s prípravami na spustenie pilotnej zóny rezidentského parkovania v lokalite Tehelné pole.
viac
02.12.2020
Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole
Bratislavská mestská časť Nové Mesto spúšťa regulované parkovanie v zóne Tehelné pole. Ide o pilotný projekt, ktorý má priniesť jasné pravidlá a poriadok v parkovaní do jednej z najvyťaženejších lokalít v blízkosti štadiónov a ich širšom okolí.
viac
06.02.2024
Obyvatelia môžu podávať návrhy na ocenenia mesta za rok 2023
Galanta chce aj v tomto roku Cenou mesta, Cenou primátora a ďakovným listom poďakovať svojim obyvateľom a rodákom, ktorí za uplynulých dvanásť mesiacov prispeli k jej reprezentácii alebo dosiahli významné výsledky v pracovnej, študijnej či športovej oblasti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %