Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
29.05.2024 08:55

Kde osláviť Deň detí? Krajské inštitúcie chystajú atraktívny program


Poletíme na mesiac - plagát podujatia


Kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) pripravili aj tento rok zaujímavé aktivity pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Návštevníkov čaká pestrý program plný zábavy, umenia a vzdelávania.


Začiatok júna bude opäť patriť tým najmenším. Medzinárodný deň detí má byť pre oslávencov najmä zábavou, krajské inštitúcie ale pripravili program, ktorý je zároveň zmysluplný. Kultúrne stánky ponúkajú jedinečné prostredie, v ktorom sa deti môžu pútavou formou učiť a rásť.

„Aj takto chceme budovať vzťah detí ku kultúre, bádaniu a podnecovať ich zvedavosť. Verím, že si z bohatého programu vyberú, nazbierajú zážitky a do našich inštitúcií a kultúrnych stánkov sa budú rady vracať,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Podujatia k Medzinárodnému dňu detí:

Rozprávkový deň detí

2. júna, 10:00 hod. – 15:00 hod., Areál BBRSC (Majerská cesta 94), Banská Bystrica

Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC) si pripravila program, v rámci ktorého si môžu deti prezrieť techniku či dokonca posedieť si v sypači a traktore. Súčasťou podujatia bude jazda vláčikom, skákací hrad či penová párty.

Poletíme na mesiac

4. jún, 9:00 hod. – 17:00 hod., Knižnica Mateja Hrebendu, Rimavská Sobota

19:00 hod. – 23:00 hod., Hvezdáreň Rimavská Sobota

V knižnici sú pre deti pripravené interaktívne prednášky pri Lunalóne, tvorivé dielne, súťaže, hlavolamy aj pozorovanie Slnka. Vo hvezdárni sa môžu tešiť na premietanie animovanej rozprávky v slovenskom i maďarskom jazyku a po zotmení program zakončí pozorovanie nočnej oblohy.

Čítanie pod rozsvietenou čerešňou

31. máj, 9:30 hod., Verejná knižnica Mikuláša Kováča, pobočka Fončorda, Banská Bystrica

Podnetná autorská beseda spojená s čítaním kníh legendárneho spisovateľa Daniela Heviera, ktorej záverom bude autogramiáda.

O medúzke

2. júna, 16:00 hod., Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica

Rozprávka o medúzke, ktorá sa narodí štvorhranná. Predstavenie deťom vykreslí o pochopení vlastnej odlišnosti a tiež odlišnosti ostatných. Je vhodné pre deti od troch rokov, je v slovenčine a v cudzom jazyku.

 

Nechcete si nechať ujsť ďalšie zaujímavé podujatia v kraji? Odoberajte kultúrny newsletter - https://www.bbsk.sk/newsletter-kultura.

 

Autor: (ts-BBSK, Marek Mačica)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2016
Deň detí v Kapušanoch s vláčikom z Maďarska
V súťaži Kapušany majú talent, ktorá sa konala v miestnom amfiteátri, si deti zmerali svoje schopnosti v speve, tanci a kategórii mix.
viac
30.05.2019
Na programe aj cirkus obrov a maľovanie na tvár
Mesto Trebišov organizuje podujatie pre najmenších občanov pri príležitosti osláv Dňa detí. Na návštevníkov je pripravený pekný program sobotu 1. júna 2019 od 14.00 h na veľkej lúke v mestskom parku.
viac
02.06.2020
Deň detí oslávili aj malí pacienti v nemocnici
Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline ani tento rok nezabudla na Medzinárodný deň detí.
viac
25.05.2022
Rezort školstva oslávi MDD bohatým programom na bratislavskej Železnej studničke
Hlavolamy, kvízy, maľovanie na plátno, rôzne športové súťaže či aktivity rozvíjajúce vzťah k ochrane prírody. Na to všetko a ešte veľa iného sa môžu deti tešiť 1. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v bratislavskej lokalite Železná studnička.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %