Štvrtok 27.01.2022
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
11.08.2021 04:05

Klenovská Rontouka vstupuje do 42. ročníka


Ilustračný výrez plagátu


Už tento víkend sa v obci Klenovec v okrese Rimavská Sobota uskutoční 42. ročník podujatia Gemersko-malohontské folklórne slávnosti – Klenovská Rontouka.


Ako TASR informovala koordinátorka a dramaturgička podujatia Stanislava Zvarová, slávnosti prinesú do Klenovca bohatý folklórny program i jarmok tradičných remesiel.       „Prvý deň bude patriť prezentácii remeselných majstrov na Jarmoku remesiel, výstavách tvorby zručných remeselných majstrov, na tvorivých dielňach či na voľnej scéne hudby, spevu a tanca,“ priblížila Zvarová. Piatkový (13. 8.) večerný  program obohatia domáce folklórne kolektívy, predstavia sa i hostia z folklórneho súboru (FS) Partizán z Banskej Bystrice, Skorušina z Lieseku a FS Podpoľanec z Detvy.       

V sobotu (14. 8.) dopoludnia bude program patriť najmä heligonkárom a tvorivým dielňam, viacerým detským folklórnym súborom a vystúpeniam regionálnych tanečníkov, spevákov a hudobníkov. Popoludní a večer sa predstavia folklórne zoskupenia z rôznych častí Slovenska, program vyvrcholí dielom Amerikáni v podaní FS Považan z Považskej Bystrice. Slávnosti v Klenovci ukončia v nedeľu (15. 8.) v miestnom kostole piesne z kancionálu Juraja Tranovského.       

Klenovská Rontouka je najväčším folklórnym festivalom v regióne Gemer-Malohont, z verejných zdrojov ho podporili Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.     

Viac TU

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.06.2016
Folklórne slávnosti pod Poľanou ponúknu pestrý program
Živou pozvánkou v podobe vyhrávania heligonkárov Hore Detvou a otvorením sprievodných podujatí v areáli amfiteátra začnú v piatok 8. júla 2016 o 16.00 h v Detve 51. Folklórne slávnosti pod Poľanou (FSP).
viac
21.03.2019
Tohtoročná Klenovská rontouka bude zameraná na remeslá a baníctvo
Na tradičné remeslá a baníctvo bude zameraný 41. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností, známych aj ako Klenovská rontouka, ktoré sa každoročne konajú v dedine Klenovec v okrese Rimavská Sobota. Tohtoročná rontouka je naplánovaná na 28. až 30. júna.
viac
28.06.2019
Tohtoročná Klenovská Rontouka je zameraná na remeslá a baníctvo
Na tradičné remeslá a baníctvo je zameraný 41. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností, známych aj ako Klenovská Rontouka, ktoré sa v piatok začínajú v Klenovci v okrese Rimavská Sobota.
viac
13.08.2021
Zemplínske slávnosti, folklórny festival spevu a tanca
Zemplínske slávnosti sú už vyše šesťdesiat rokov neodmysliteľne späté s letom v Michalovciach. V roku 2019 sme ich 60. výročie oslávili veľkolepým trojdňovým programom netušiac, že na 61. ročník si budeme musieť počkať viac než jeden rok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %