Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
18.02.2020 03:10

Komárňanská pevnosť bude zvečnená na nulovej zberateľskej eurobankovke


Ilustračná snímka: (zeroeuro.sk).


Mesto Komárno sa v tomto roku zapojí do konceptu turistických nulových eurobankoviek, ktorých zámerom je zviditeľnenie pamiatok.


Na zberateľských bankovkách s nulovou hodnotou bude zvečnená Pevnosť v Komárne. Bankovky sa do obehu dostanú od konca apríla, vydaných bude 10 000 zberateľských kusov. „Cieľom Euro Souvenir Slovensko je podporiť turizmus v Komárne a získať financie na obnovu pevnosti,“ uviedlo vedenie mesta.      

Na lícnej strane eurobankovky s motívom komárňanskej pevnosti je zobrazená hlavná brána, pomenovaná podľa Leopolda I. Habsburského, a výjav z veľkého obliehania Starej pevnosti v roku 1594. Každá suvenírová bankovka je vyrobená zo 100-percentného bavlneného papiera používaného pri výrobe skutočných eurobankoviek a obsahuje niektoré ochranné prvky ako pravé eurobankovky. Každý kus je unikát vďaka číslovaniu, rovnako ako pri pravých bankovkách. Suvenírové bankovky sú vyrábané v limitovaných nákladoch, čo časom zvyšuje ich hodnotu medzi zberateľmi.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.01.2018
Pokračuje obnova strechy kasárenskej budovy
V nadchádzajúcom jedenapolročnom období môže Komárno počítať s finančnou pomocou vo výške viac ako pol milióna eur na pokračovanie opravy strechy kasárenskej budovy v Pevnosti.
viac
07.05.2018
Na Deň víťazstva nad fašizmom budú predávať zberateľskú eurobankovku
Pre zberateľov, ale aj záujemcov o históriu je určená na Slovensku ojedinelá suvenírová bankovka, tzv. 0 Euro Souvenir s motívom Pamätníka SNP v Banskej Bystrici. Predávať ju začnú v utorok 8. mája v dopoludňajších hodinách. Zamestnanci múzea predpokladajú, že bude o ňu enormný záujem.
viac
19.01.2019
Komárno pokračuje v obnove protitureckej pevnosti
Mesto Komárno pokračuje v obnove tamojšej protitureckej pevnosti, ktorú v roku 2003 odkúpilo od Ministerstva obrany SR. Záchrana, obnova a prezentácia národnej kultúrnej pamiatky patrí medzi priority mesta.
viac
03.10.2019
Remeselnícke trhy pri múroch Komárňanskej pevnosti
Oblastná organizácia cestovného ruchu Podunajsko organizuje 5. októbra (v sobotu) ďalšie Remeselnícke trhy, tentokrát na parkovisku pred Komárňanskou pevnosťou na Hradnej ulici. Turistická organizácia pripravuje toto podujatie už po 3. krát v tomto roku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %