Štvrtok 09.04.2020
Dnes má meniny 
Milena
°C
18.03.2020 08:52

Komunálny podnik odstránil z ulíc 14 nelegálnych reklamných búdok


Snímka zdroj: (Bratislava - Staré mesto).


Bratislavský mestský komunálny podnik v uplynulých dňoch odstránil z ulíc hlavného mesta 14 nelegálnych búdok, ktoré obchádzali zákon a slúžili ako reklamné zariadenia. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti.


V boji proti vizuálnemu smogu v Bratislave zároveň mesto ukončilo svoje zmluvy o nájme mestských pozemkov pod reklamnými zariadeniami. „Všetky, okrem poslednej, ktorú plánujeme ukončiť tento rok. Ide o 12 zmlúv, pre ktoré stálo v meste približne 160 reklamných zariadení. Priebežne tieto reklamné zariadenia likvidujeme,” spresnil magistrát. Deklaruje, že reklamu z ulíc odstraňuje tak rýchlo, ako mu to zákon a zmluvné lehoty umožňujú.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.01.2017
Bratislava pokračuje v znižovaní počtu reklamných zariadení
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa v utorok (24. januára) stretol so zástupcami Asociácie vonkajšej reklamy (AVR), aby ich požiadal o spoluprácu pri ohlasovaní a následnom odstraňovaní nelegálnych reklamných zariadení.
viac
27.03.2017
Mesto začína odstraňovať nelegálne bilbordy z bratislavských parkov
Viac ako 30 reklamných plôch zmizne z parkov a verejných priestranstiev Bratislavy. Hlavné mesto v spolupráci s Asociáciou vonkajšej reklamy (AVR) vytypovali desiatky reklamných zariadení v Ružinove, v Novom meste, Karlovej Vsi a v Starom Meste, ktoré postupne odstránia.
viac
27.08.2017
Letnú kampaň na podporu turizmu videli v zahraničí milióny ľudí
Letnú reklamnú kampaň, ktorá v zahraničí predstavila Bratislavu ako atraktívnu turistickú destináciu, zaregistrovalo niekoľko miliónov ľudí.
viac
25.05.2018
Novinka pre cestujúcu verejnosť: platobná karta ako nosič predplatného lístka
Zrejme si občania pravidelne cestujúci MHD do práce, či za oddychom, všimli novinku, ktorú im pripravilo hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava. Už od mája majú možnosť pohodlne a bez zbytočných stresov zakúpiť si predplatný cestovný lístok priamo na bezkontaktnú platobnú kartu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %