Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
13.10.2021 08:40

Konferencia zameraná na podporu sociálnej ekonomiky na Slovensku


Ilustračná snímka


V termíne 7. a 8. októbra 2021 sa uskutočnila celoslovenská odborná konferencia s názvom "Sociálna ekonomika na Slovensku, súčasnosť a budúcnosť“, ktorej organizátorom bola Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.


Do programu konferencie formou on-line vstupu prispeli aj podpredseda ÚVO Jaroslav Lexa a vedúci oddelenia vzdelávania Inštitútu verejného obstarávania Martin Jakubek. V rámci svojho prezentačného bloku poukázali najmä na pozitívny vplyv a význam uplatňovania sociálneho hľadiska vo verejných obstarávaniach, zároveň dali opäť do pozornosti viaceré konkrétne nástroje, ktoré majú verejní obstarávatelia či obstarávatelia pri využívaní tohto inštitútu k dispozícii a taktiež zodpovedali niekoľko zaujímavých otázok súvisiacich s danou témou.

Autor: Zdroj: Úrad pre verejné obstarávanie, ZMOS.


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.11.2018
Spoločné vyhlásenie ÚVO a ZMOS k zodpovednému verejnému obstarávaniu
Úrad pre verejné obstarávanie a Združenie miest a obcí Slovenska deklarujú pripravenosť na poskytnutie kvalitnej metodickej a vzdelávacej podpory verejným obstarávateľom a otvorenosť voči komunikácii s médiami, tretím sektorom, laickou i odbornou verejnosťou.
viac
02.09.2019
SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce
Združenie miest a obcí Slovenska vás pozýva na medzinárodnú konferenciu Municipálna V-4: SMART ako nástroj na podporu cezhraničnej spolupráce.
viac
27.11.2020
Potrebujeme naštartovať agentúru na podporu cestovného ruchu
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger požiadal predsedu vlády o prijatie opatrení, vďaka ktorým bude mať Slovensko vlastnú národnú organizáciu cestovného ruchu.
viac
07.12.2020
Konferencia o budúcnosti Európy sa musí robiť inak
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) adresovalo rezortu zahraničných vecí pripomienky k pripravovanej dlhodobej Konferencii o budúcnosti Európy v Slovenskej republike.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %