Sobota 25.09.2021
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
28.07.2021 02:20

Konzultácie EÚ k ceste transformácie cestovného ruchu do roku 2030


Ilustračná snímka.


Komisia vyzýva zainteresované subjekty, aby sa zúčastnili na procese spoluvytvárania agendy EÚ pre cestovný ruch a podieľali sa na návrhoch konkrétnych aktivít, cieľov a záväzkov na odvetvovej, národnej a regionálnej úrovni ekosystému cestovného ruchu. Online dotazník je možné vyplniť do 15. 9. 2021


Aktualizácia priemyselnej stratégie EÚ zdôrazňuje potrebu urýchliť zelený a digitálny prechod priemyslu EÚ a jeho ekosystémov.

Európska komisia vyzýva členské štáty k účasti pri spoluvytváraní cesty prechodu pre odolnejší, inovatívnejší a udržateľnejší ekosystém cestovného ruchu. Zámerom Komisie je zahrnúť do tohto procesu čo najširšiu skupinu zainteresovaných subjektov z verejného aj súkromného sektora.

S cieľom iniciovať tento proces Komisia pripravila pracovný dokument (Scenarios towards co-creation of transition pathway for tourism for a more resilient, innovative and sustainable ecosystem), ktorý načrtáva možné scenáre prechodu k odolnejšiemu, udržateľnému a inovatívnemu ekosystému cestovného ruchu do roku 2030.

Komisia vyzýva zainteresované subjekty, aby sa zúčastnili na procese spoluvytvárania agendy EÚ pre cestovný ruch a podieľali sa na návrhoch konkrétnych aktivít, cieľov a záväzkov na odvetvovej, národnej a regionálnej úrovni ekosystému cestovného ruchu. Komisia sa zaujíma aj o hodnotenie rozsahu, nákladov, prínosov a podmienok požadovaných aktivít, ktoré majú sprevádzať dvojitú transformáciu európskeho cestovného ruchu.

Príspevok k danej problematike možno zdieľať prostredníctvom vyplnenia online dotazníka do 15. septembra 2021.

Na základe výsledkov tohto prieskumu sa Komisia ďalej sústredí na prehĺbenie diskusie so zainteresovanými stranami v rámci špecializovaných workshopov, ktoré sú naplánované na jeseň.

Autor: (mindop.sk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2020
TIK by mal dočasne nahradiť elektronický informačný kiosk
Turisticko - informačnú kanceláriu (TIK) v Handlovej by mal dočasne nahradiť elektronický informačný kiosk. Samospráva chce na projekt získať zdroje z výzvy Miestnej akčnej skupiny (MAS) Žiar, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
29.12.2020
Prieskum využívania digitálnych služieb v online priestore
Sekcia digitálnej agendy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR pripravila a spustila dotazník na zistenie názorov a skúseností s poskytovaním alebo využívaním digitálnych služieb v online priestore. Zapojiť sa môžete do 14. januára 2021.
viac
12.02.2021
Jasný signál eurokomisárom
Komisárovi Európskej komisie pre poľnohospodárstvo a eurokomisárke pre kohéziu a reformy odchádza zo Slovenska mimoriadne vážny signál.
viac
25.03.2021
Verejná konzultácia o novej stratégii EÚ pre pôdu
Európska komisia spustila verejnú online konzultáciu o vývoji novej stratégie EÚ v oblasti pôdy. Občania, organizácie a príslušní aktéri sa môžu zúčastniť verejnej konzultácie do 27. apríla 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %