Utorok 22.09.2020
Dnes má meniny 
Móric
°C
04.05.2020 08:45

Koronavírus ovplyvňuje aj čerpanie grantov na verejnoprospešné projekty


Pohľad na Nitru. Snímka zdroj: (sk.wikipedia.org).


Grantový program Mením Moje Mesto financovaný z participatívneho rozpočtu mesta Nitra už pozná víťazné projekty. Rozhodla o nich verejnosť hlasovaním od 16. marca do 15. apríla.


Do výzvy predložili neformálne skupiny občanov i rôzne združenia 29 žiadostí o dotácie. Medzi desať verejnoprospešných projektov, ktoré získali najviac hlasov, sa rozdelí celkovo 39 405 eur. Podporených bude šesť projektov v kategórii Podpora komunitného života v meste, tri v kategórii Verejné priestory a jeden projekt venovaný ochrane životného prostredia.

Pandémia ochorenia COVID-19 však ovplyvnila aj čerpanie financií a realizáciu víťazných projektov. „Mesto Nitra na ňu reagovalo pozastavením dotácií na kultúrne, športové a spoločenské podujatia až do odvolania. Momentálne hľadáme spolu s mestom riešenia, ako čo najlepšie zvládnuť vzniknutú komplikovanú situáciu,“ uviedla Natália Zákopčanová z Nitrianskej komunitnej nadácie (NKN), ktorá spravuje financie v programe Mením Moje Mesto.

Ako doplnila, radnica už predstavila stratégiu podpory víťazných projektov aj s ohľadom na opatrenia súvisiace s pandémiou nového koronavírusu. Podľa prvej alternatívy budú projekty zazmluvnené a realizované v roku 2020 hneď, ako to situácia dovolí. „Druhá alternatíva počíta s tým, že projekty budú zazmluvnené v roku 2020 a dotácie budú financované z rozpočtu mesta 2021, pričom vyúčtovanie projektov bude posunuté do konca budúceho roka. Obe alternatívne riešenia financovania projektov budú predložené na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré je naplánované na 7. mája,“ dodala Zákopčanová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2018
V rámci programu Mením moje mesto získa grant 12 projektov
Mesto Nitra v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou podporí sumou 50.000 eur projekty, ktoré do programu Mením moje mesto prihlásili jednotlivci i rôzne inštitúcie. O prihlásených zámeroch hlasovala verejnosť. Tie, ktoré dostali najviac hlasov, získali aj finančnú dotáciu.
viac
01.04.2019
Verejnosť už môže hlasovať za projekty z participatívneho rozpočtu
Nitrianska komunitná nadácia (NKN) už oficiálne spustila verejné hlasovanie, prostredníctvom ktorého môžu Nitrania podporiť projekty, ktoré by mali získať grant z programu Mením moje mesto.
viac
18.04.2020
Verejné hlasovanie určilo projekty podporené z participatívneho rozpočtu
Projekty, ktoré podporia z nitrianskeho grantového programu Mením Moje Mesto, sú už známe. Ľudia vo verejnom hlasovaní vyberali z 29 verejnoprospešných zámerov. Finančnú podporu získa desať projektov, ktoré dostali najviac hlasov.
viac
17.07.2020
Radnica stopla tohtoročný participatívny rozpočet
Mesto Trnava stoplo pre tento rok nové kolo participatívneho rozpočtu. Bude realizovať iba projekty, ktoré dostali zelenú vo vlaňajšom hlasovaní Trnavčanov. Pokračovať chce opäť v roku 2021. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %