Štvrtok 09.07.2020
Dnes má meniny 
Lujza
°C
26.03.2020 09:50

Košice majú pre dobrovoľníkov k dispozícii materiál na ušitie 100 000 rúšok


Ilustračná snímka: (tasr).


Námestník primátora Marcel Gibóda informoval členov Krízového štábu, že sa mestu na základe jeho iniciatívy a s pomocou mestského poslanca Miroslava Špaka (obaja nezávislí) podarilo zabezpečiť textilný materiál na výrobu zhruba 100 000 rúšok.


Košická pobočka spoločnosti Faurecia Automotive Slovakia pripravila a nastrihala 100 000 textilných polotovarov, ktoré bude možné skompletizovať a vyrobiť z nich rúška.

Mesto Košice tak od stredy 25. marca 2020 môže poskytnúť materiál na šitie rúšok všetkým dobrovoľníkom. A tí môžu rovnako nezištne pomôcť všetkým, ktorí chcú chrániť seba aj ostatných pred koronavírusom a zatiaľ rúško nemajú.

Materiál na kompletizáciu rúšok si môžu záujemcovia prevziať už od stredy (25. 3.) vo výmenníku na Štítovej

Už od stredy od 9.00 – 12.00 hod. je možné prísť do výmenníku na Štítovej 3 (zastávka MHD pri Amfiteátri – električky 6,9, R-ky, autobusy 12, 18, 19, 22, 55).  Vo výmenníku je v spolupráci s K13-Košické kultúrne centrá zriadená centrála pre výdaj tohto materiálu, ktorá je otvorená vždy v pondelok, stredu a piatok od 9.00 - 12.00 hod.

Do budovy výmenníka bude môcť vstúpiť vždy len jedna osoba pod podmienkou, že bude mať ochranné rúško a rukavice. Takisto sa bude musieť zaviazať, že vyrobené rúška nebude ďalej predávať. Ušité rúška bude možné poskytnúť do tzv. rúškoboxov, ktoré v spolupráci so spoločnosťou Kosit mesto rozmiestni pri všetkých Výmenníkoch na sídliskách a vybraných úradoch mestských častí.

Autor: (msú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2017
Košice získali titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019
Primátor mesta Košice Richard Raši v írskom Sligu, ktoré je aktuálnym Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva, prevzal od zástupcov Európskeho dobrovoľníckeho centra so sídlom v Bruseli titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva – Košice 2019.
viac
25.03.2020
Rúška na objednávku kraja šijú firmy v regióne, pridali sa divadlá aj školy
Nedostatok ochranných rúšok sa snaží Banskobystrický samosprávny kraj kompenzovať tým, že ich výrobu objednal u firiem v regióne. Látkové rúška dobrovoľne šijú aj v niektorých divadlách a stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, pomôcť im môžete látkami.
viac
03.04.2020
Petržalka distribuuje ochranné rúška aj vďaka pomoci obyvateľov
Obyvatelia i firmy pomáhajú Mestskej časti Petržalka získavať ochranné rúška, ktoré sa následne distribuujú najzraniteľnejším skupinám občanov. Urobila tak aj spoločnosť MiddleCap v rámci iniciatívy MiddleCap Help, ktorá poskytla chirurgické rúška a jednorazové rukavice.
viac
13.05.2020
Prvenstvo pre Topoľčany v riešení občianskych podnetov
Koronakríza preverila schopnosti samospráv komunikovať s občanmi a flexibilne reagovať na ich požiadavky. Mesto Topoľčany získalo v mesiaci apríl ocenenie za riešenie občianskych podnetov od spoločnosti prevádzkujúcej službu Mobilný rozhlas.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %