Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
07.12.2022 03:20

Košická konferencia sa venuje podpore inovácií a vízii rozvoja regiónu


Na archívnej snímke pohľad do centra Košíc. Snímka zdroj: (tasr).


Budovanie efektívneho ekosystému pre podporu inovácií a kreatívnej ekonomiky v Košickom regióne je témou konferencie s názvom Región budúcnosti - budúcnosť regiónu, ktorá sa v stredu koná v košickej Kunsthalle. Pri príležitosti 15. výročia svojho vzniku ju organizuje klaster Košice IT Valley.


"Podujatie Región budúcnosti - budúcnosť regiónu je reflexiou na všetky výnimočné projekty, ktoré sa v regióne podarilo uskutočniť, a ktoré posunuli hospodársku výkonnosť košického regiónu na vyššiu úroveň. Naším cieľom je spoločne s partnermi, inovátormi či kreatívcami formovať víziu ďalšieho rozvoja Košíc, motivovať mladých ľudí k tomu, aby tu ostali a spoločne s nami formovali tento región, a čeliť globálnym trendom, ako sú digitalizácia, hospodárska kríza či príchod nových investorov," priblížila riaditeľka Košice IT Valley Miriam Hučková.

Program podujatia tvoria najmä panelové diskusie na témy ako Zručnosti budúcnosti, Východné Slovensko ako dobré miesto pre život, Inovačný ekosystém aj na východnom Slovensku či Výzvy a príležitosti rozvoja regiónu.

Podľa predsedu správnej rady klastra Juraja Girmana sú pri budovaní inovačného ekosystému veľmi dôležité prepojenie a spolupráca súkromného a verejného sektora. "Tie zastrešuje vo veľkej miere klaster Košice IT Valley. Prihlásenie sa k sektoru informačných technológií, ktorý je súčasťou regiónu, značky a identity Košického regiónu, má význam nielen pre klaster, ale aj pre celé Slovensko," uviedol.

Na podujatí sa zúčastňujú zástupcovia IT firiem, rezortu školstva, úradu vlády, univerzít, Inovačného centra Košického kraja, mesta, samosprávneho kraja či oceliarní U.S. Steel Košice. Počas konferencie združenie v oblasti IT odštartuje Európsky digitálny inovačný hub Cassovium.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.10.2017
Konferencia v Košiciach skúma príčiny nárastu politického extrémizmu v EÚ
Európska únia medzi demokraciou a politickým extrémizmom je témou medzinárodnej konferencie, ktorá sa dnes koná v Košiciach. Podujatie organizuje Inštitút európskych demokratov (IED) so sídlom v Bruseli.
viac
23.11.2017
Odborníci o rozvoji vidieka
Bratislavský samosprávny kraj a Regionálna anténa Národnej siete rozvoja vidieka SR pre Bratislavský kraj zorganizovali v poradí tretiu Konferenciu rozvoja vidieka Bratislavského kraja 2017. Bola určená najmä pre prijímateľov z oblasti vidieka a konala sa 23. novembra v hoteli na Seneckých jazerách.
viac
15.04.2019
Košice Región Turizmus ponúka od apríla 15 víkendových výletov po kraji
Krajská organizácia Košice Región Turizmus (KRT) aj tento rok pripravila pre verejnosť jednodňové víkendové výlety vlakom a autobusom. Séria 15 zájazdov po košickom regióne i za jeho hranicami sa začne v sobotu 27. apríla a skončí sa koncom septembra.
viac
26.02.2021
Projekt Bird Tour podporí rozvoj ekoturizmu
Vytvorenie komplexnej návštevníckej infraštruktúry v lokalite Senianskych rybníkov má priniesť projekt Bird Tour financovaný cez eurofondy. Ide v ňom o cezhraničný rozvoj ekoturizmu prostredníctvom podpory a popularizácie pozorovania vtáctva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %