Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
28.09.2023 02:05

Košická Steel aréna má prejsť rekonštrukciou za viac ako 5,7 milióna eur


Ilustračná snímka (TASR)


Košická Steel aréna má prejsť rekonštrukciou za viac ako 5,7 milióna eur bez DPH. Cieľom je znížiť jej energetickú náročnosť. Práce by sa mali realizovať od konca apríla do polovice septembra budúceho roka. Má ísť o najväčšiu investíciu do tejto multifunkčnej haly od jej otvorenia v roku 2006.


Sumou päť miliónov eur na ňu prispeje Fond na podporu športu (FNPŠ). Modernizácia bola aj jednou z tém stredajšieho slávnostného podpísania Memoranda o spolupráci medzi HC Košice a občianskym združením (OZ) Košická aréna s podporou mesta Košice.         

ň"V celkovom sumáre by malo dôjsť k úsporám rádovo na úrovni 35 až 40 percent," povedal pre TASR krízový manažér Steel arény Martin Schwarc. Rekonštrukciou by sa mal vyriešiť aj havarijný stav strešného opláštenia haly a problémy so zatekaním. Projekt má pozostávať z troch častí, ktoré zahŕňajú výmenu technológie chladenia a vzduchotechniky, výmenu strešného svetlíka a obnovy zázemia, ako aj výmenu osvetlenia.         

"Aj toto je cesta ako pomôcť klubu aj mestu, pretože je to ušetrenie nákladov," povedal prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel s tým, že ide o národnú športovú infraštruktúru, kde sa koná aj množstvo kultúrnych podujatí.         

Primátor Jaroslav Polaček pripomenul, že Steel aréna sa nachádzala v zlej finančnej situácii a najmä bez podpory mesta by nedokázala splatiť svoje záväzky voči dodávateľom energií a zamestnancom. "Budeme obnovovať a rekonštruovať všetko to, čo Steel aréna za posledné obdobie od roku 2006 jednoducho potrebuje - všetko to, čo je už staré, a najmä, aby sme dokázali cenu za hodinu ľadu znížiť na takú hodnotu, aby sme mohli udržať hokej a ľadový šport v Košiciach," skonštatoval.         

Steel aréna je domovským stánkom hokejistov HC Košice. Ako uviedol prezident klubu a viceprezident U.S. Steelu Július Lang, vítajú všetky investície do arény, ktoré znížia jej prevádzkové náklady, alebo zvýšia komfort. Deklaroval tiež, že v rámci spolupráce s Košickou arénou a mestom Košice budú naďalej nápomocní. "Veríme, že sa nám spoločnými silami podarí zlepšiť podmienky na fungovanie hokejového klubu i organizáciu iných športových a kultúrnych podujatí," uviedol.         

Financie na rekonštrukciu získa OZ Košická aréna, ktoré ju prevádzkuje. V ňom majú mesto Košice a SOŠV zhodne 33,33-percentný podiel na hlasovacích právach. Ďalšie podiely vlastnia súkromné osoby. Okrem FNPŠ sa na rekonštrukcii budú podieľať pôžičkami a darmi aj sponzori a obchodní partneri OZ.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2017
Mesto vyhlásilo súťaž návrhov na pamätník Bjørnsonovi
Mesto Košice chce v Mestskom parku umiestniť sochu nórskeho spisovateľa a publicistu Bjørnstjerna Bjørnsona (1832-1910), oceneného Nobelovou cenou za literatúru. Na výber vhodného návrhu vyhlásilo verejnú súťaž.
viac
30.08.2017
Nová futbalová aréna bude mať kapacitu 9000 divákov
Na stavenisku Košickej futbalovej arény v súčasnosti Inžinierske stavby, a.s., dokončuje prípravné práce.
viac
26.07.2022
Rekonštrukcia Angels arény pokračuje, suma za práce stúpla o 174 000 eur
Práce a dodávky na rekonštrukciu športovej haly Angels aréna v Košiciach pokračujú v súlade s harmonogramom, aktuálne je zrealizovaná viac ako štvrtina stavebných prác. Uviedlo to mesto Košice s tým, že cena za dielo vzrástla zatiaľ o 174 000 eur.
viac
07.11.2022
Rekonštrukcia Angels arény zdražela takmer o pol milióna eur
Cena za rekonštrukciu a modernizáciu športovej haly Angels aréna v Košiciach zatiaľ stúpla na necelých 3,1 milióna eur. Oproti pôvodne vysúťaženej cene ide o nárast o vyše 450 000 eur. Magistrát potvrdil, že očakáva ďalší nárast.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %