Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
23.11.2021 09:35

Krajská samospráva finančne pomôže obciam postihnutým povodňami


Snímka zdroj: (TSK).


Desiatim obciam v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) prispeje kraj finančne na odstránenie následkov povodní v máji, júli a v auguste tohto roka. Rozhodli o tom poslanci Zastupiteľstva TSK na pondelkovom zasadnutí.


Ako informoval poverený riaditeľ Úradu TSK Marek Briestenský, celkovo kraj vyčlenil na finančnú pomoc 30.000 eur. Požiadalo o ňu 16 obcí postihnutých povodňami, podmienky na pridelenie finančnej pomoci splnilo desať z nich.

„Kraj vyzval mestá a obce na doručenie podkladov o výške škôd na majetku obce a o vynaložených finančných prostriedkoch na povodňové záchranné práce. Desať obcí splnilo podmienku stanovenú TSK, aby v priebehu vyhlásenej mimoriadnej situácie zasadal a aktívne riadil záchranné práce krízový štáb obce. Na základe doručených podkladov kraj zosumarizoval výdavky na povodňové záchranné práce aj s odhadovanými a doteraz ešte nerealizovanými prácami. Tieto boli vyčíslené na viac ako 320 000 eur,“ uvádza sa v dôvodovej správe k návrhu.

Výšku finančnej pomoci stanovil kraj podľa celkovej výšky škody spôsobenej živelnými pohromami. Najväčšiu časť z finančného balíka – zhodne po 5400 eur, dostanú od TSK obce Uhrovec v okrese Bánovce nad Bebravou, Klátová Nová Ves v okrese Partizánske a Valaská Belá v okrese Prievidza. V nich spôsobili povodne najvyššie škody.

Po 4000 eur dostanú obce Mníchova Lehota v Trenčianskom a Domaniža v Považskobystrickom okrese. Finančný príspevok dostanú aj obce Dvorec a Šípkov v okrese Bánovce nad Bebravou, Košeca v Ilavskom, Ježkova Ves v Partizánskom a Veľká Čausa v Prievidzskom okrese.

„Finančné prostriedky budú poukázané obciam na základe uzatvorených zmlúv o poskytnutí finančných prostriedkov. Tie budú predmetom vyúčtovania, keďže ide o verejné zdroje,“ doplnil Briestenský.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2018
Mesto obnoví vyplácanie príspevku pri narodení dieťaťa
Mesto Bojnice obnoví vyplácanie príspevku pri narodení dieťaťa. Rodičia, ktorí budú spĺňať podmienky, dostanú pre svoje bábätko od radnice 100 eur. Jednomyseľne o tom rozhodli mestskí poslanci na svojom rokovaní v stredu (30. 5.)
viac
05.01.2019
Rimavská Sobota získala podporu na projekt opatrovateľskej služby
Mestu Rimavská Sobota bolo dňa 2. januára 2019 doručené rozhodnutie Implementačnej agentúry Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky.
viac
13.07.2019
Mesto schválilo žiadosť o NFP pre projekt prestupného bývania
Mestské zastupiteľstvo v Sládkovičove schválilo na svojom poslednom zasadnutí predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP)
viac
30.06.2021
Zvyšujú sa príspevky na opatrovanie
Vláda SR v stredu schválila na svojom rokovaní Návrh nariadenia vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje výška sadzby na jednu hodinu osobnej asistencie a výška peňažného príspevku na opatrovanie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %