Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
22.08.2016 12:10

Kráľovstvo husaciny aj pre najmenších


Pozvánka.


Kráľovstvo husaciny, ktorým sa Slovenský Grob stane tretieho septembra, má počas svojho „korunovačného“ dňa pripravený aj bohatý program pre najmenších.


„Kráľovstvo husaciny je kráľovstvom pre každého, a teda aj pre tých najmenších. Pripravili sme pre deti množstvo aktivít, no najväčším ťahákom určite bude Majster N, ktorý prevetrá detské mozgové závity a rodičom pripomenie detstvo s legendárnym zabávačom, ktorý popíja žabí sliz,“ pozýva do Kráľovstva husaciny predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Slovenský Grob sa Kráľovstvom husaciny stane tretieho septembra, kedy mu dekrét odovzdá samotná Mária Terézia. Súčasťou podujatia budú nielen otvorené husacinárske prevádzky Cechu husacinárov, ale aj farmársky jarmok - Farm Fest. Súčasťou každého kráľovstva sú však aj rodiny s deťmi, preto na ne myslí aj Kráľovstvo husaciny, ktoré pre ne pripravilo bohatý program.

Na pódiu sa predstaví Detský folklórny súbor Čečinka a DFS Klnka, po ktorých sa deťom, tým neskôr aj tým skôr narodeným, predstaví legendárny Majster N. Okrem programu na pódiu je však pripravený aj bohatý sprievodný program s množstvom aktivít. Točenie sa na drevenom kolotoči, chôdza na chodúľoch či maľovanie obrázkov na drevo je len zlomok atrakcií, ktoré má Kráľovstvo husaciny pripravené pre najmenších. Na Hlavnej ulici v Slovenskom Grobe sa však rozloží aj minizoo s kačkami, zajačikmi aj ovečkami.

„Kráľovstvo husaciny je family-friendly monarchia. Husacina je tradičným jedlom pri veľkých rodinných oslavách, či výnimočných chvíľach, kedy sa stretne naozaj celá rodina. Preto je program prvého dňa Kráľovstva husaciny pripravený pre všetky vekové kategórie a pre každého člena rodiny,“ uzavrel výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

 

 

 

Autor: (bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Do Kráľovstva husaciny zadarmo
Bratislavský samosprávny kraj spoločne s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism pripravili pre návštevníkov Kráľovstva husaciny ďalšie prekvapenie.
viac
14.08.2017
Kráľovstvo husaciny otvorí svoje brány už po druhý raz
Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism pozývajú do Kráľovstva husaciny. Slovenským Grobom 2. septembra prejde už po druhýkrát sprievod Márie Terézie.
viac
23.08.2018
Kráľovstvo husaciny Vás privíta po tretí raz
Pripravte sa na poriadnu zábavu a skvelú chuť kráľovskej husaciny! Kráľovstvo husaciny totiž otvorí svoje brány už v prvý septembrový deň. Prevádzky Cechu husacinárov, ktorých husacie špeciality si získali srdcia mnohých gurmánov, pohostia návštevníkov.
viac
22.08.2019
Užite si Kráľovstvo husaciny
Chrumkavá husacina, tradičné lokše, kapusta, skvelé víno, hudobné skupiny Lojzo, Funny Fellows, Funkiez či detské divadielko, to je len malý výber z ponuky, ktorú si pre vás pripravili organizátori už štvrtého ročníka podujatia Kráľovstvo husaciny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %