Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
17.03.2022 11:40

Krytý bazén po obnove filtrácie opäť sprístupnili verejnosti


Mestská plaváreň Humenné.


Voda v plaveckom 25-metrovom bazéne krytého kúpaliska v Humennom sa po viac ako 40 rokoch už neupravuje chlórom. Dezinfekcia vody sa po obnove realizuje ozónom a chlór ostane len v zostatkovom množstve.


Informoval o tom Marián Škuba z tlačového referátu mesta s tým, že vplyvom pandémie bol humenský krytý bazén bez plavcov od októbra 2021.

Nepriaznivú situáciu samospráva využila na rekonštrukciu už havarijného stavu, ktorá si dohromady vyžiadala 110 000 eur. "Mestské zastupiteľstvo investičnú akciu pre Správu rekreačných a športových zariadení odsúhlasilo," uviedol Škuba. Dodal, že v novembri minulého roka spustili verejné obstarávanie, pandémia však mala dosah na inštaláciu ozonizátora, keďže ovplyvnila činnosť dodávateľa i zabezpečenie komponentov. K otvoreniu krytého kúpaliska tak z tohto dôvodu prišlo až teraz.

„Kompletne sa vymenila filtrácia a úprava vody v bazéne. Po novom ju realizuje ozonizátor, vyrobený na mieru podľa objemu vody, UV lampy a nové filtre,“ objasnil primátor mesta Miloš Meričko. Nové filtre majú vyšší výkon, preto bolo nutné vytvoriť aj nové otvory na potrubia a taktiež upraviť žľaby popri bazéne z oboch strán. Museli sa vyvŕtať aj väčšie výtokové otvory, aby sa stihla pri inštalovaní nového cirkulačného systému, ktorý má väčší výkon, vymeniť voda.

V tomto prípade ide o ďalšiu zo série investičných akcií realizovaných na krytom kúpalisku. „V ostatných troch rokoch sme postupne realizovali úplnú rekonštrukciu výukového desaťmetrového bazéna. Došlo k výmene bazénovej fólie, obkladov, kompletne sa vynovili detské šatne, sprchy a sociálne zariadenia. S obnovou krytej plavárne súvisí aj 156 nových skriniek a výstavba infrasauny. Vo vonkajšom areáli sa kompletne vymenila tiež zámková dlažba pri detskom bŕzgalisku,“ doplnil Meričko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2020
Na kúpalisku vybudujú tobogan, mesto na to vyčlenilo 160 000 eur
Novou atrakciou na mestskom kúpalisku v Trebišove by sa mal stať na budúci rok tobogan. Mestskí poslanci na tento účel aktuálne schválili 160 000 eur z rezervného fondu.
viac
26.06.2023
Zvolen plánuje obnoviť a zväčšiť svoju mestskú plaváreň
Mesto Zvolen plánuje obnoviť a zväčšiť svoju mestskú plaváreň, rozšíriť ju chce o ďalší bazén. Vyplýva to z informačného materiálu, ktorý predkladá mestským poslancom na júnové rokovanie zastupiteľstva.
viac
04.07.2023
Zvolen vyhlási súťaž na obnovu a prístavbu plavárne
Mesto Zvolen vyhlási verejné obstarávanie na rekonštrukciu a prístavbu svojej plavárne. Informoval o tom hovorca mesta Martin Svatuška s tým, že o tom rozhodli mestskí poslanci na júnovom rokovaní zastupiteľstva.
viac
22.08.2023
Mesto pokračuje s prípravou obnovy svojej plavárne
Mesto Zvolen pokračuje s prípravou obnovy svojej mestskej plavárne. Potvrdil to hovorca mesta Martin Svatuška s tým, že samospráva končí s prípravou zadávacích podmienok pre súťaž návrhov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %