Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
13.01.2022 11:40

KSK dokončil rekonštrukciu cesty medzi obcami Ploské – Ortáše a Vtáčkovce


Ilustračná snímka.


Košický samosprávny kraj (KSK) zrekonštruoval cestu tretej triedy medzi obcami Ploské, časť Ortáše a Vtáčkovce. Išlo o jeden z najproblémovejších úsekov ciest v okrese Košice-okolie, po oprave slúži motoristickej verejnosti od konca minulého roka. Informoval o tom v stredu Úrad KSK.


Úsek, ktorý pre množstvo výtlkov, nerovnosti a deformácie povrchu cesty dlhodobo spôsoboval problémy vodičom, ako aj obyvateľom okolitých obcí, začal kraj opravovať koncom septembra. Na základe mimoriadnej kontroly vykonanej Správou ciest KSK namiesto lokálnych opráv výtlkov zrealizovali rekonštrukciu úseku položením penetračného makadamu. Oprava zahŕňala úsek v dĺžke 4,5 kilometra.

"Desaťročia zanedbávaná cesta v havarijnom stave bola vážnou hrozbou pre bezpečnosť dopravy. Roky sa na tomto úseku iba plátali výtlky. Vzhľadom na jej mimoriadne zlý stav sme museli vyčleniť na jej rozsiahlu opravu takmer 400.000 eur, išlo o jednu z finančne najnákladnejších opráv v okrese Košice-okolie v minulom roku," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Oprava cesty od časti intravilánu obce Ploské po križovatku s cestou III/3335 za obcou Vtáčkovce začala prípravnými prácami, a to odvodnením cesty, prečistením priekop v dĺžke sedem kilometrov, orezávaním a úpravou krajníc. Následne na cestu po celej dĺžke položili penetračný makadam. Správa ciest KSK opravila aj nadväzujúci úsek z Keceroviec v smere na Bunetice v dĺžke takmer 1,7 kilometra.

"KSK v minulom roku opravil v okrese Košice-okolie až 23 úsekov ciest v celkovej dĺžke takmer 38 kilometrov, čo je viac ako bolo opravených pred piatimi rokmi v celom kraji," informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková. Kvalitnejšou a bezpečnejšou sa stala napríklad doprava v úsekoch Baška – Bukovec, Nižný Klátov, Boliarov - Bačkovík, Baňa Lucia, Herľany – Žírovce, Moldava nad Bodvou – Jasov, Hýľov – Zlatá Idka, Seňa intravilán, Čaňa – Gyňov či Jasov časť Počkaj. Kraj pracoval v okrese aj na oprave šiestich mostov. "Opravený bol most v Boliarove a v Bačkovíku, rekonštrukcia prebieha na mostoch v Malej Ide, Šemši aj Rudníku. Nový most medzi Veľkou Lodinou a Kysakom stihli krajskí cestári sprejazdniť ešte pred Vianocami," doplnila hovorkyňa.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.04.2020
KSK pokračuje v rekonštrukciách ciest
Opravy ciest v Košickom samosprávnom kraji (KSK) pokračujú, situácia spojená s novým koronavírusom práce nestopla. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.
viac
22.12.2020
Mesto Prešov v spolupráci s NDS rekonštruuje cestu Za Kalváriou
Mesto Prešov opravuje cestu na ulici Za Kalváriou. Vybudovaná bude nová dažďová kanalizácia a v ďalšej fáze rekonštrukcie pribudne nový asfalt.
viac
17.05.2021
Začínajú sa dokončovacie práce na ceste medzi Čaňou a Haniskou
Hlavný ťah medzi obcami Čaňa a Haniska v okrese Košice-okolie by mal byť opravený do konca mája.
viac
18.06.2021
Od pondelka začnú opravovať most nad Panónskou, obmedzí to dopravu
V Bratislave začnú od pondelka 21. júna opravovať most nad Panónskou cestou - nadjazd k Budatínskej ulici v Petržalke. Nájazdy a zjazdy na most budú uzavreté počas realizácie všetkých troch etáp.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %