Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
07.04.2021 07:45

KSK hlási voľné miesta na očkovanie vakcínou od Moderny


Ilustračná snímka.


Košický samosprávny kraj (KSK) hlási voľné miesta na očkovanie vakcínou proti ochoreniu COVID-19 od Moderny. Veľkokapacitné očkovacie centrum na Ostrovského ulici v Košiciach je opäť otvorené od stredy (7. 4.). Informovala hovorkyňa KSK Anna Terezková.


Po veľkonočných sviatkoch dostal KSK ďalších viac ako 8000 dávok vakcíny od spoločnosti AstraZeneca a k dispozícii má aj 3000 dávok od Moderny, ktorou majú po prvýkrát očkovať od stredy. Podľa aktuálnej očkovacej stratégie je táto vakcína určená ľuďom nad 60 rokov.

„V stredu sme chceli zaočkovať 1500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do dnešného rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí. Vakcín máme dostatok, prosíme preto záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, aby sa registrovali do nášho očkovacieho centra,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

KSK apeluje aj na to, aby sa do tzv. čakárne mohli registrovať ľudia bez obmedzenia veku. Podľa Trnku by tak bolo jednoduchšie naplniť kapacity, ktoré má kraj k dispozícii. V prípade, ak by na daný deň bolo prihlásených menej ľudí, termín na očkovanie by získali ľudia registrovaní ako náhradníci v čakárni. Evidujú tiež viacero prípadov, keď sa ľudia prihlásili na očkovanie prostredníctvom čakárne, no termín už niekoľko týždňov nedostali. „V takých prípadoch im odporúčame, aby sa odhlásili z čakárne a zaregistrovali sa nanovo. Máme skúsenosti, že pri opätovnej registrácii ich už systém zaevidoval a dostali termín na očkovanie veľmi rýchlo,“ dodal.

KSK doposiaľ zaočkoval viac než 34 500 ľudí. Očkovacie centrum bude v prevádzke v stredu a vo štvrtok (8. 4.) a následne opäť v nedeľu a v pondelok (11.-12. 4.).

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.01.2021
KSK uzavrel zmluvu na čerpanie peňazí na vybudovanie kreatívneho centra
Košický samosprávny kraj (KSK) uzavrel zmluvu s Ministerstvom kultúry SR na čerpanie takmer 18 miliónov eur na vybudovanie Kreatívneho centra Košického kraja. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.
viac
04.01.2021
KSK chce viac budovať cyklotrasy, vyčlenil na to 2,3 milióna eur
Košický samosprávny kraj (KSK) chystá v nasledujúcom období vo väčšej miere prípravu a výstavbu cyklotrás. V krajskom rozpočte je na tento účel vyčlenených 2,3 milióna eur, z toho pol milióna cez bankový úver. Uviedol to predseda KSK Rastislav Trnka.
viac
13.02.2021
Košický samosprávny kraj otvorí od pondelka tri knižnice
Košický samosprávny kraj (KSK) otvorí pre verejnosť od pondelka (15. 2.) tri knižnice, ktoré sú v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Pôjde o Zemplínsku knižnicu Gorazda Zvonického v Michalovciach, Zemplínsku knižnicu v Trebišove a knižnicu, ktorá je súčasťou Spišského kultúrneho centra.
viac
19.03.2021
Prihláste sa na očkovanie v Krajskom vakcinačnom centre už tento víkend!
Krajské vakcinačné centrum (KVC) v Trenčíne po prvýkrát otvorí svoje brány v sobotu 20. a v nedeľu 21. marca. V areáli trenčianskeho výstaviska sa môžu dať zaočkovať občania od 60 do 70 rokov vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Prihlasovanie v objednávacom systéme NCZI cez čakáreň bolo spustené!
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %