Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
10.06.2024 02:10

KSK pripravil letné tábory pre 2300 detí, pomôže aj nadácia


Obrázok: Nadácia ksk


Košický samosprávny kraj (KSK) ponúka denné aj pobytové letné tábory s viac ako 80 turnusmi pre celkovo takmer 2300 detí. Väčšina letných táborov je určená pre žiakov základných škôl, niektoré však rátajú aj s deťmi od štyroch rokov či so stredoškolákmi.


Nadácia KSK umožní využiť tábory približne 50 deťom zo sociálne znevýhodnených rodín, informoval KSK.         

Kompletná ponuka letných táborov s rozpisom turnusov je na webstránke www.taboryksk.sk. Rodičia a deti si môžu vyberať aj podľa toho, či majú záujem o tábor v Gemeri, na Spiši, v Above alebo na Zemplíne.         

"Košický samosprávny kraj ponúka letné prímestské tábory primárne prostredníctvom svojich kultúrnych organizácií či škôl už desať rokov. V poslednom období si ich obľúbilo toľko detí, že sme oproti minulému roku museli zvýšiť kapacity o celých 1000 miest, a to aj v spolupráci s vybranými partnerskými organizáciami," uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.         

V ponuke je napríklad astronomický, stanový, čarodejnícky, športovo-pohybový, jazdecký, remeselnícky či programovací tábor. Úplnou novinkou je napríklad tábor košického bábkového divadla Bábkator.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.01.2021
Karpatská nadácia poskytne podporu v programe Škola napriek korone
Karpatská nadácia opäť otvára program Škola napriek korone s cieľom podporiť nápady, ktoré by pomohli riešiť potreby prerušeného vzdelávacieho procesu.
viac
14.06.2022
Nadácia kraja umožní letné tábory deťom zo sociálne slabších rodín
Košický samosprávny kraj (KSK) prostredníctvom svojej nadácie tento rok preplatí letné tábory približne 300 deťom zo sociálne slabších rodín. V rozpočte Nadácie KSK je na tento účel k dispozícii 50 000 eur.
viac
16.08.2022
S podporou krajskej nadácie si letný tábor užilo 84 detí
Nadácia Košického samosprávneho kraja (KSK) umožnila účasť na tohtoročných letných táboroch 84 deťom z rodín, ktoré by si ich inak nemohli dovoliť. Celková hodnota darovaných táborov je 7328 eur, informoval o tom v pondelok KSK na svojej webstránke.
viac
25.05.2023
V ponuke je 30 letných detských táborov, pomôže aj nadácia
Organizácie Košického samosprávneho kraja (KSK) s partnermi pripravili aj toto leto pre deti prímestské tábory. Spolu ide o 30 táborov s viac ako 50 turnusmi na Gemeri, Spiši, Above a Zemplíne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %