Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
14.09.2023 02:05

KSK začína súvislé opravy vybraných úsekov ciest II. a III. triedy


Ilustračná snímka TASR


Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v ďalších opravách ciest II. a III. triedy. Súvislá oprava vozoviek zahŕňa 28 úsekov, ktoré sú v nevyhovujúcom stupni stavebnotechického stavu.


Informovala o tom v stredu hovorkyňa KSK Anna Terezková. Súvislé opravy nahrádzajú lokálne opravy výtlkov. Ide spolu takmer o 44 kilometrov ciest, najviac z nich opravia v okrese Košice-okolie, a to v rozsahu 20 kilometrov.         

"Viacero opráv sa dotkne konkrétnych úsekov cesty II/552, ktoré budú realizované medzi Nižnou Hutkou, cez obec Slanec až po Nižný Žipov. Tento rok sme mali v pláne opraviť vyšší počet kilometrov, no Košický samosprávny kraj nenašiel v aktuálnom rozpočte dostatok finančných prostriedkov na všetky plánované rekonštrukcie. Môže za to zoškrtaný rozpočet z dôvodu nepriaznivej ekonomickej situácie, vysokej inflácie, nárastu cien materiálov a energií, ako aj kráteniu podielových daní samosprávam bez dostatočnej kompenzácie," uviedol predseda kraja Rastislav Trnka.         

V okrese Košice-okolie bude najdlhším opravovaným úsekom intravilán Moldavy nad Bodvou v dĺžke 2,4 kilometra. Oprava čaká aj šesť úsekov v okrese Trebišov v celkovej dĺžke 9,2 kilometra. Ide najmä o obce na ceste II/552 od Zemplínskej Teplice cez Egreš, Čaloku, Čeľovce až po Nižný Žipov. V tomto okrese je zároveň plánovaná oprava aj najdlhšieho úseku z celého kraja v dĺžke 4,6 kilometra, a to od mosta Latorica po križovatku na obec Leles. V Rožňavskom okrese pribudne nový asfalt na piatich úsekoch v dĺžke 9,6 kilometra. Najdlhší z nich, takmer štvorkilometrový, opravia od obce Gočaltovo po hranicu Košického a Banskobystrického kraja v časti Hrádok.         

"Výber jednotlivých úsekov ciest vychádza zo zásobníka opráv Správy ciest KSK na základe stavebnotechnického stavu, obhliadok ciest a posúdenia kompetentných pracovníkov. Správa ciest KSK má celkovo vyčlenených 5,6 milióna eur na súvislé opravy ciest v roku 2023," informovala krajská samospráva.         

Okrem plánovaných súvislých oprav ciest prebiehajú zároveň rekonštrukcie vozoviek z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v celkovom rozsahu približne 50 kilometrov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2016
Na opravu cesty Tále-Srdiečko vyčlenili poslanci 300 000 eur
Na opravu vybraných úsekov nízkotatranskej cesty II. triedy Tále-Srdiečko v okrese Brezno, vedúcej na južné svahy Chopku, vyčlenili poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) 300 000 eur.
viac
16.04.2020
KSK pokračuje v rekonštrukciách ciest
Opravy ciest v Košickom samosprávnom kraji (KSK) pokračujú, situácia spojená s novým koronavírusom práce nestopla. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.
viac
17.05.2021
Začínajú sa dokončovacie práce na ceste medzi Čaňou a Haniskou
Hlavný ťah medzi obcami Čaňa a Haniska v okrese Košice-okolie by mal byť opravený do konca mája.
viac
19.10.2021
Bratislavský kraj spustil rekonštrukcie regionálnych ciest
Nový asfalt, vodorovné značenie i vyššia bezpečnosť a komfort pre vodičov. To všetko prinesú opravy ciest II. a III. triedy, do ktorých sa pustil Bratislavský samosprávny kraj (BSK),
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %