Streda 17.07.2024
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
20.11.2023 01:05

Kultúrne stredisko v Stropkove prešlo modernizáciou za vyše 217 tisíc eur


Kultúrne stredisko v Stropkove


Mesto Stropkov nedávno úspešne ukončilo projekt pod názvom Modernizácia technologického vybavenia kultúrneho strediska v Stropkove. Vďaka nemu získala samospráva interiérové vybavenie i techniku za vyše 217 tis. eur.


 „Tunajšie kultúrne stredisko je najnavštevovanejším kultúrnym zariadením v širokom okolí. Môžem skonštatovať, že vďaka jeho komplexnej rekonštrukcii spred ôsmich rokov je to kvalitne vybavený multifunkčný kultúrny stánok, no napriek tomu bolo nevyhnutné modernizovať i doplniť niektoré jeho technické a interiérové prvky,“ vysvetlil primátor Stropkova Ondrej Brendza.

Cieľom projektu bola podpora udržateľnosti a odolnosti kultúrneho strediska, predovšetkým vďaka investíciám do modernizácie jeho materiálno-technického a technologického vybavenia. Výzva ministerstva kultúry vyhlásená v čase vrcholiacej pandémie bola zameraná aj na zvýšenie hygienických štandardov kultúrnych zariadení na Slovensku. V Stropkove preto zahrnuli do projektu aj merače telesnej teploty s dezinfekciou, fogátor, germicídne žiariče a dezinfekčné zariadenia. „Okrem toho sme zakúpili laserový projektor využívaný na filmovú projekciu. Našou ambíciou je tiež organizácia kreatívnych kurzov, keďže z projektu sme kúpili tkáčske krosná, hrnčiarsky kruh, šijací stroj či vypaľovaciu pec na keramiku. Tanečníci isto ocenia nový tanečný povrch v divadelnej sále, tzv. baletizol, ktorý z podlahy vytvára veľmi pohodlné miesto pre tanečníkov či divadelníkov,“ dodal primátor.

Kultúrne stredisko tiež doplnili novým interiérovým vybavením, scénickým osvetlením, modernizovali ozvučenie, javiskovú techniku a vynovili zariadenie v zvukovej miestnosti. Pre zvýšenie komfortu návštevníkov i účinkujúcich doplnili chladenie do jestvujúcej vzduchotechniky. „Investície do nových zariadení zlepšili funkčnosť jednotlivých miestností a zvýšili hygienické štandardy našej kultúrnej inštitúcie. Jedným z cieľov bolo totiž lepšie reflektovať na prípadné situácie podobné pandémii COVID-19 v budúcnosti a zároveň zlepšiť postavenie kultúrneho strediska, ktoré v dôsledku pandémie nemohlo svoju činnosť vykonávať tak ako v minulosti. To sa nám vďaka projektu nepochybne podarilo,“ skonštatoval vedúci odboru školstva a kultúry MsÚ Tibor Kubička.

Celková výška investícií dosiahla 217 551,96 eur, z čoho nenávratný finančný príspevok predstavoval 184 505,77 eur, zvyšok uhradilo mesto z vlastných zdrojov.

Projekt bol financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu v rámci výzvy Podpora udržateľnosti a odolnosti kultúrnych inštitúcii vyhlásenej Ministerstvom kultúry SR.

 

Autor: Peter Novák, hovorca mesta Stropkov


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2016
Palatínovo dedičstvo
V závere Roku Juraja Turza v Žilinskom kraji Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravuje spomienkovú slávnosť s názvom Palatínovo dedičstvo, ktorá sa uskutoční v sobotu 15. októbra 2016 o 17. hodine v Evanjelickom kostole v Necpaloch.
viac
08.12.2016
Krásy zimy - výstava výtvarných diel
Vernisáž výstavy sa uskutoční 15. 12. 2016 o 16. hodine. Verejnosť si môže vystavené diela pozrieť do 10. 1. 2017 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.
viac
26.02.2019
Zubná pasta, múmia aj šťavnatý melón korčuľovali v rytme hudby
Mesto Trebišov prostredníctvom kultúrneho strediska zorganizovalo pre deti už tradične aj tento rok Karneval na ľade. Plochu trebišovského zimného štadióna obsadilo 58 rozmanitých a pestrofarebných masiek.
viac
19.12.2023
MsKS a mestská knižnica prechádzajú modernizáciou za vyše 320-tis. eur
Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Revúcej i mestská knižnica S. Reussa prechádzajú modernizáciou za vyše 320.000 eur. Vďaka dotácii sa v dome kultúry podarilo obnoviť divadelnú sálu a zaobstarať nové vybavenie. Na sociálnej sieti o tom informovala samospráva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %