Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
03.10.2016 01:00

Lesníci zo Slovenska a Ukrajiny sa budú venovať zážitkovému sprevádzaniu


Ilustračná snímka: (tasr).


Na vzdelávacom programe Lesný sprievodca sa v Poprade a vo Vysokých Tatrách zúčastní oddnes do piatka 7. októbra 20 lesníkov zo Slovenska a Ukrajiny.


Odborné sprevádzanie v lesnom prostredí predstavuje potenciál na rozšírenie ponuky služieb zabezpečovaných organizáciami, ktoré pôsobia v oblasti lesného hospodárstva. Informovala o tom Veronika Jaloviarová z Národného lesníckeho centra – Ústavu lesníckeho poradenstva a vzdelávania vo Zvolene.      

"Slovenskí a ukrajinskí lesníci získajú nové poznatky z metodiky sprevádzania, lesnej pedagogiky ako jeho zážitkovej formy, zásad prvej pomoci v lese, environmentálnej etiky či z ukážky prezentácie prírodného bohatstva daného regiónu. Nielenže sami budú účastníkmi zážitkových aktivít lesnej pedagogiky, ale si aj sami pripravia a zrealizujú modelový zážitkový program pre vybrané deti," uviedla Jaloviarová. Náučný chodník Pramenisko v Tatranskej Lomnici sa 6. októbra stane centrom diania modelovej ukážky zážitkové sprevádzania pre 28 detí zo Základnej školy s materskou školou v Spišskej Teplici. Výstupom vzdelávacieho programu Lesný sprievodca, okrem získaných vedomostí, praktických zručností, výmeny skúseností a medzinárodných priateľstiev, bude i posilnenie cezhraničnej spolupráce.      

"Projekt Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér sa zameriava na vybudovanie cezhraničného partnerstva venovaného podpore rozvoja ekoturizmu a lesnej pedagogiky a propagácii prírodného a kultúrneho dedičstva v prihraničných regiónoch," priblížila Jaloviarová. Vysvetlila, že cieľom je zlepšenie kapacity multifunkčného lesníctva prostredníctvom poskytovania verejnoprospešných služieb pre návštevníkov lesa, turistov, deti a mládež, vrátane osôb so zdravotným postihnutím. Koordinátorom projektu je Národné lesnícke centrum vo Zvolene.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.04.2017
Do súťaže Zelený objektív sa zapojilo 300 chlapcov a dievčat
Už 16. ročník výstavy s názvom Zelený objektív sa uskutoční v najbližších dňoch v Lesníckom a drevárskom múzeu (LDM) vo Zvolene. Tak ako každý rok aj teraz je súčasťou aktivít zameraných na Apríl – mesiac lesov.
viac
03.06.2020
Počasie monitoruje aj sieť 30 meteostaníc NLC umiestnených v lesoch
Nielen profesionálni meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ), ale aj slovenskí lesníci sa venujú monitoringu počasia.
viac
30.03.2023
NLC spúšťa detský projekt Les ukrytý v knihe
Národné lesnícke centrum (NLC) vo Zvolene spúšťa na deň vtáctva (1. 4.) celoslovenský projekt Les ukrytý v knihe. Cieľom podujatia prepájajúceho knižnice, školy a lesných pedagógov po celej republike je zvýšiť čitateľskú a prírodovednú gramotnosť u detí.
viac
11.05.2023
V arboréte budú Dni bez bariér, zamerané na vzdelávacie aktivity
Arborétum Borová hora Technickej univerzity (TUZVO) vo Zvolene sa počas piatka a soboty (12. a 13. 5.) stane otvoreným pre skupiny osôb s telesným postihnutím, vozičkárov, ako aj širokú odbornú a laickú verejnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %