Pondelok 26.10.2020
Dnes má meniny 
Demeter
°C
18.07.2020 09:05

Letný seriál prevencie kriminality – chráňme naše deti


Ilustračná snímka.


Ministerstvo vnútra SR apeluje na rodičov, starých rodičov, pedagógov, vychovávateľov či ostatných dospelých, aby neustále informovali deti a mládež o nástrahách, ktoré na ne striehnu najmä počas letných prázdninových mesiacov.


Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR preto od začiatku leta na svojej facebookovej stránke Prevencia kriminality každý pondelok uverejňuje infografiky s desiatimi problematickými témami, ktoré momentálne vo verejnosti najviac rezonujú.

Infografiky okrem základných informácií ku každej téme obsahujú aj číselné údaje či rady a odporúčania. Zameriavajú sa na jednu z najzraniteľnejších cieľových skupín, ktorou sú deti a mládež, nakoľko leto je i obdobím, kedy trávia asi najviac času doma a najmä pri počítačoch. Staršie deti často ostávajú doma samé kde vzniká priestor, že sa bez kontroly rodiča môžu ľahšie stať obeťou rôznych podvodníkov či predátorov.

Témy, z ktorých dve už boli zverejnené na FB Prevencia kriminality:

1. Ak deti ostanú samé doma– rady a odporúčania (6. 7.)

https://www.facebook.com/prevenciakriminality/photos/a.10151748571559931/10158378514199931/?type=3&theater

2. Letná brigáda – nestaň sa obeťou obchodovania s ľuďmi (13. 7.)

https://www.facebook.com/prevenciakriminality/photos/a.10151748571559931/10158397080079931/?type=3&theater

3. Leto strávené hraním hier – čo hrozí vašim deťom? (20. 7.)

4. Prázdniny u starých rodičov – povedzte im, nech sa chránia (27. 7.)

5. Podvody na sociálnych sieťach – nikomu nedávajte svoje osobné údaje (3. 8.)

6. Mikrotransakcie v hrách – aj vaše deti možno míňajú desiatky/stovky eur (10. 8.)

7. Kyberšikanovanie – ako mu predísť a čo robiť, ak už sa deje? (17. 8.)

8. Sexuálni predátori na internete – môžu ohrozovať aj vaše deti (24. 8.)

 

Ak sa stanete obeťou trestného činu alebo máte pocit, že by ste sa ňou mohli stať, kontaktujte políciu alebo pracovníkov informačných kancelárií pre obete trestných činov, ktoré sú zriadené v každom krajskom meste. Viac informácií tu: Pomoc obetiam

Autor: (Michaela PAULENOVÁ, MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.08.2017
Ministerstvo vytvorí osem kontaktných miestností pre obete trestných činov
Umožní to národný projekt Ministerstva vnútra SR s názvom „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete“, na ktorý je cez operačný program Efektívna verejná správa (OP EVS) vyčlenená suma 4,1 milióna eur.
viac
25.03.2020
MV apeluje na občanov, aby sa obracali na online poradňu prevencie kriminality
Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR apeluje na občanov, obete a potenciálne obete trestných činov, aby sa, v prípade, že ich situácia nevyžaduje osobnú konzultáciu, obracali so svojimi problémami na online poradňu na www.prevenciakriminality.sk.
viac
13.07.2020
Preventívna kampaň polície „Nezabudni na mňa v aute“
Polícia prostredníctvom preventívnej kampane „Nezabudni na mňa v aute“ upozorňuje, aby sme nenechávali v letných horúčavách v zaparkovaných autách deti ani zvieratá.
viac
21.10.2020
Obchodovanie s ľuďmi - nezatváraj pred tým oči!
Obchodovanie s ľuďmi je celosvetový problém, Slovensko nevynímajúc. Ministerstvo vnútra SR pri príležitosti Európskeho dňa boja proti obchodovaniu s ľuďmi, ktorý každoročne pripadá na 18. októbra, organizuje množstvo seminárov, prednášok a osvetových podujatí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %