Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
21.06.2024 05:05

Letný večer na hrade Šášov bude s komentovanou prehliadkou aj divadlom


Hrad Šášov (Snímka TASR)


Komentovanú prehliadku, interaktívne divadelné predstavenie aj koštovku vín ponúkne Letný večer na hrade Šášov. Konať sa bude v sobotu 22. júna. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Gron.


Počas komentovanej prehliadky s hradným pánom sa návštevníci zoznámia s tajomnými dejinami hradu a jeho najznámejšou majiteľkou Čiernou kráľovnou. Členovia súboru Féder Teáter ich zase v dobových kostýmoch vtiahnu do interaktívneho predstavenia Rómeo a Júlia.         

"Záver večera bude patriť ochutnávke vín z Hronského Beňadika," informoval Región Gron. Michal Budáč, lokálny vinár a zástupca Občianskeho združenia Pivnice Hodruša - Hronský Beňadik predstaví najlepšie vína z beňadických viníc a pivníc.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.12.2018
Na hrade Šášov chystajú Večer želaní
Milovníci turistiky sa aj tento rok môžu tešiť na predsilvestrovský večerný výstup na hrad Šášov. Večernú atmosféru hradu si budú môcť vychutnať v sobotu 29. decembra počas podujatia Večer želaní.
viac
11.02.2019
Na prehliadke sa návštevníci kaštieľa dozvedia o láskach Andrášiovcov
Lásky, škandály, manželstvá a tajné lásky členov rodu Andrášiovcov spoznajú účastníci komentovanej valentínskej prehliadky kaštieľa v Betliari v okrese Rožňava, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 14. februára od 18.00 h.
viac
05.06.2020
Turisti môžu spoznať Nitru prostredníctvom zážitkových prehliadok
Zážitkové spoznávanie Nitry ponúknu turistom počas víkendu profesionálni sprievodcovia i miestni nadšenci. V sobotu 6. júna pripravili tri prehliadky, vďaka ktorým môžu záujemcovia spoznať rôzne podoby mesta pod Zoborom.
viac
17.07.2020
V meste sa aj tento rok uskutoční séria kultúrnych podujatí
Kultúrne leto v Senici odštartovalo uplynulú nedeľu prvým podujatím zo série podujatí Nedeľné kultúrne večery, keď sa o program postarali žiaci Základnej umeleckej školy v Senici. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %