Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
27.09.2023 10:00

Levice: Mesto vytypovalo lokality, kde chce zachovať státie na chodníku


Ilustračná snímka


Mesto Levice sa pripravuje na aplikovanie tzv. chodníkovej novely, ktorá vstupuje do platnosti od októbra tohto roka.


Po ukončení fyzického zmapovania ciest a chodníkov, ktoré je nevyhnutným podkladom na vypracovanie dopravného projektu s čo najväčším počtom parkovacích miest, mesto navrhlo úpravu dopravného značenia vo vytypovaných lokalitách. "Pod vedením primátora bola zriadená komisia, ktorá na svojich zasadnutiach a pri následných obhliadkach mesta vytypovala konkrétne ulice a časti mesta, kde sa státie na chodníkoch bude realizovať," informoval prednosta úradu Peter Kriška.         

Státie na chodníku by malo byť povolené na ulici Pri Podlužianke a na Kyjevskej ulici. Čiastočné státie na chodníku by malo zostať zachované na Okružnej ulici a Ulici F. Hečku. Státie na vozovke v jednosmernej premávke chce radnica zabezpečiť na Ulici A. Sládkoviča, Dopravnej ulici a ulici Na lúkach. Mesto uvažuje so zachovaním parkovania na chodníkoch najmä v tých lokalitách, kde je problém so statickou dopravou, potvrdila radnica.         

Radnica je projekčne pripravená na budovanie nových parkovacích miest na Ulici P.O. Hviezdoslava pod hradom, Dopravnej ulici, Ulici Ľ. Štúra vo vnútrobloku a Ulici Ľ. Podjavorinskej pri bývalej čárde. Výstavba parkovísk je závislá od objemu finančných prostriedkov, ktoré podliehajú schváleniu mestského zastupiteľstva, upozornil magistrát.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.04.2018
Mesto Levice prefinancuje tohtoročné veľké investície úverom
Mesto Levice si zoberie úver vo výške 2,1 milióna eur na financovanie najväčších tohtoročných investičných akcií. K nim bude patriť výstavba dvoch veľkých parkovísk na sídlisku Rybníky 5 a Vinohrady, rekonštrukcie vybraných chodníkov i osvetlenie priechodov pre chodcov.
viac
10.07.2018
Primátori krajských miest sa dohodli na postupe ohľadom chodníkového zákona
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal zvolal dnes stretnutie primátorov krajských miest združených v K8. Hlavnou témou rokovania bola novela cestného zákona, ktorá ukladá mestám nové povinnosti v údržbe chodníkov.
viac
10.03.2019
Mesto realizuje projekty na zlepšenie životných podmienok Rómov
Mesto Levice realizuje v súčasnosti projekty za viac ako 200-tis. eur zamerané na zlepšenie životných podmienok marginalizovanej rómskej komunity predovšetkým z lokality Ladislavov Dvor a Koháryho ulice.
viac
14.10.2021
Mesto Levice udelilo svoje ocenenia významným osobnostiam
Mesto Levice udelilo svoje ocenenia 13 osobnostiam. Mená laureátov schválilo mestské zastupiteľstvo ešte v júni, svoje ceny si prevzali na slávnosti 13. októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %