Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
13.05.2021 04:00

Levoča pokračuje v rekonštrukcii Námestia Majstra Pavla


Slávnostné poklepanie základného kameňa na prestavbe Námestia Majstra Pavla v Levoči. Snímka zdroj: (MsÚ).


Slávnostným poklepaním základného kameňa stavby v stredu (12. 5.) v popoludňajších hodinách spustilo mesto Levoča druhú etapu prestavby Námestia Majstra Pavla.


Dňa 10. 5. 2021 bola podpísaná zmluva s dodávateľom, ktorý vyšiel z verejného obstarávania. Predmetom bude komplexná rekonštrukcia infraštruktúry, vodovodu, kanalizácie , silno prúdových a slaboprúdových rozvodov, ako aj verejného osvetlenia. Súčasťou týchto prác bude archeologický prieskum, slúžiaci na  zdokumentovanie  vecí historického významu, ktoré sa nachádzajú pod povrchom. Následne tak, ako to bolo v predošlej etape, kontinuálne bude pokračovať položenie kameňa na ceste a chodníku, ktorý chce mesto rekonštruovať a predĺžiť až po Mäsiarsku ulicu.

Zmenou oproti pôvodnému projektu je, že z plochy, kde sa nachádzajú vzrastlé stromy, sme akceptovali stanovisko obyvateľov mesta a odstránených bude len 5 stromov, ktoré po novom dendrologickom posúdení sú určené na výrub. Výhodou mesta je, že víťazom vo verejnom obstarávaní bola firma Eurovia SK, a. s., ktorá bola dodávateľom prestavby predošlej časti námestia. S jej prácou a kvalitou je mesto spokojné, a to dáva predpoklad, že aj táto časť rekonštrukcie, ktorá je technicky náročná, bude realizovaná úspešne.

Realizácia prác prinesie v časti dopravy určité obmedzenia, preto prosíme všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta o trpezlivosť a pochopenie. Celkový náklad stavby sú vo výške 1, 2 milińa eur. Prostriedky na túto investíciu sme získali z MF SR, kapitoly na záchranu a obnovu kultúrnych pamiatok. Predpokladané ukončenie prác je december 2021.

Autor: (MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2019
Levoča má v pláne v tomto roku zrealizovať viacero investícií
Mesto Levoča chce aj v tomto roku pokračovať v rekonštrukcii Námestia Majstra Pavla. Vlani sa začalo s prestavbou v rámci druhej etapy časťou A s rozpočtom na úrovni 510.000 eur.
viac
19.02.2021
Tornaľa plánuje zrekonštruovať Hlavné námestie
Rekonštrukcia Hlavného námestia je jeden z hlavných investičných zámerov, ktoré počas nasledujúcich rokov plánuje samospráva Tornale v Revúckom okrese.
viac
14.04.2021
Práce na ceste na Muráni po zime pokračujú
Po zimnej prestávke začala spoločnosť Skanska SK s druhou etapou prác na sanácii zosuvu cesty II/531 medzi Muráňom a Muránskou Hutou. Včera si bol úsek prezrieť aj predseda BBSK Ján Lunter, ktorý zároveň informoval o nevyhnutných úplných uzáverách. Tie začnú 3. mája a potrvajú predbežne do 18. júla.
viac
27.01.2022
Ďalšiu časť Námestia Majstra Pavla zrekonštruovali, je z nej pešia zóna
Primátor mesta Miroslav Vilkovský pri príležitosti slávnostného otvorenia obnovenej časti uviedol, že rekonštrukciou prešla východná strana námestia od komunikácie medzi Bazilikou sv. Jakuba a mestským úradom po severnú časť vrátane chodníka na Košickej ulici po križovatku s Mäsiarskou ulicou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %