Piatok 18.06.2021
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
13.05.2021 04:00

Levoča pokračuje v rekonštrukcii Námestia Majstra Pavla


Slávnostné poklepanie základného kameňa na prestavbe Námestia Majstra Pavla v Levoči. Snímka zdroj: (MsÚ).


Slávnostným poklepaním základného kameňa stavby v stredu (12. 5.) v popoludňajších hodinách spustilo mesto Levoča druhú etapu prestavby Námestia Majstra Pavla.


Dňa 10. 5. 2021 bola podpísaná zmluva s dodávateľom, ktorý vyšiel z verejného obstarávania. Predmetom bude komplexná rekonštrukcia infraštruktúry, vodovodu, kanalizácie , silno prúdových a slaboprúdových rozvodov, ako aj verejného osvetlenia. Súčasťou týchto prác bude archeologický prieskum, slúžiaci na  zdokumentovanie  vecí historického významu, ktoré sa nachádzajú pod povrchom. Následne tak, ako to bolo v predošlej etape, kontinuálne bude pokračovať položenie kameňa na ceste a chodníku, ktorý chce mesto rekonštruovať a predĺžiť až po Mäsiarsku ulicu.

Zmenou oproti pôvodnému projektu je, že z plochy, kde sa nachádzajú vzrastlé stromy, sme akceptovali stanovisko obyvateľov mesta a odstránených bude len 5 stromov, ktoré po novom dendrologickom posúdení sú určené na výrub. Výhodou mesta je, že víťazom vo verejnom obstarávaní bola firma Eurovia SK, a. s., ktorá bola dodávateľom prestavby predošlej časti námestia. S jej prácou a kvalitou je mesto spokojné, a to dáva predpoklad, že aj táto časť rekonštrukcie, ktorá je technicky náročná, bude realizovaná úspešne.

Realizácia prác prinesie v časti dopravy určité obmedzenia, preto prosíme všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta o trpezlivosť a pochopenie. Celkový náklad stavby sú vo výške 1, 2 milińa eur. Prostriedky na túto investíciu sme získali z MF SR, kapitoly na záchranu a obnovu kultúrnych pamiatok. Predpokladané ukončenie prác je december 2021.

Autor: (MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2019
Levoča má v pláne v tomto roku zrealizovať viacero investícií
Mesto Levoča chce aj v tomto roku pokračovať v rekonštrukcii Námestia Majstra Pavla. Vlani sa začalo s prestavbou v rámci druhej etapy časťou A s rozpočtom na úrovni 510.000 eur.
viac
08.01.2021
V Bratislave spustia tento rok 2. etapu vrecového zberu separovaného odpadu
V Bratislave spustia v tomto roku druhú etapu zberu a odvozu vytriedeného odpadu z bratislavských rodinných domov tzv. vrecovým systémom.
viac
19.02.2021
Tornaľa plánuje zrekonštruovať Hlavné námestie
Rekonštrukcia Hlavného námestia je jeden z hlavných investičných zámerov, ktoré počas nasledujúcich rokov plánuje samospráva Tornale v Revúckom okrese.
viac
10.03.2021
Druhá etapa obnovy Spišského hradu by mohla začať už v máji
Spišský hrad čaká tento rok druhá etapa obnovy, ktorá by mala trvať asi tri roky. Ako uviedla Dáša Uharčeková Pavúková zo Spišského múzea v Levoči, práce by po podpise zmluvy s víťazom verejného obstarávania mohli za optimálnych podmienok začať už v máji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.50 %