Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
30.04.2021 12:25

Linky prešovskej MHD prechádzajú od mája na školský režim


Ilustračná snímka: (presov.sk).


MHD v Prešove bude od pondelka 3. 5. 2021 premávať podľa cestovného poriadku platného pre školský pracovný deň. Dopravný podnik mesta Prešov doplní aj vybrané školské spoje.


Dopravný podnik mesta Prešov v reakcii na návrat žiakov do škôl pripravil zmeny v cestovnom poriadku. V dôsledku obmedzení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19 premávali jednotlivé linky MHD celých 6 mesiacov v takzvanom prázdninovom režime. Od 3. mája 2021 však bude pre všetky spoje opäť platiť cestovný poriadok platný pre pracovný deň – školský. Pre žiakov, ktorí sa vrátili k prezenčnej výučbe, budú naďalej k dispozícii školské spoje, ktoré budú premávať v plnom rozsahu vrátane doplnených trás spojov A a M. Aktuálne odchody spojov nájdu cestujúci v cestovných poriadkoch na zastávkach MHD po novom v ľavom stĺpci.

DPMP sa rozhodol pre prechod na školský režim premávky v plnom rozsahu už od pondelka napriek tomu, že prešovský okres zatiaľ nie je v ružovej fáze, s ktorou súvisí aj zvýšená mobilita stredoškolákov. Cieľom je priniesť cestujúcim očakávaný komfort a vyhnúť sa ďalším zbytočným zmenám v cestovnom poriadku po prechode nášho okresu do ružovej fázy.

Autor: (Vladimír TOMEK, hovorca mesta Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.04.2021
Prešov zníži poplatok za pobyt detí v materskej škole
Mesto Prešov upraví výšku príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole. V prípade detí do troch rokov tak budú rodičia od 1. 5. 2021 platiť menej. Nižší poplatok sa týka aj časti detí starších ako tri roky.
viac
03.05.2021
Samosprávy môžu sankcionovať nesprávne parkovanie
Mestá a obce môžu od 1. mája 2021 sankcionovať držiteľov vozidiel za porušenie zákazu zastavenia a státia. Budú môcť zasielať rozkazy s pokutou priamo na adresu držiteľa vozidla bez nutnosti prejednávať toto porušenie osobne s vodičom. Túto možnosť mal doteraz len Policajný zbor.
viac
30.08.2021
Prešovská MHD bude od septembra premávať aj do Dulovej Vsi
Dopravný podnik mesta Prešov od 2.9.2021 predĺži trasu linky číslo 44, ktorá bude zachádzať aj do obce Dulova Ves. Obyvatelia tejto obce tak získajú priame spojenie s mestom prostredníctvom MHD.
viac
02.09.2021
Od štvrtka jazdí MHD v režime školský rok
V Bratislave jazdia od štvrtka jednotlivé linky mestskej hromadnej dopravy (MHD) opäť v režime školský rok. Jednotlive spoje tak budu premavat castejsie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %