Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
10.03.2016 07:00

Lyžovačka na Liptove je pre mládež lacnejšia


Skúsení inštruktori naučia deti lyžovať jedna radosť. (Ilustračné foto: Pixabay)


Liptovské lyžiarske strediská už niekoľko rokov podporujú športové aktivity detí a mládeže nižšími cenami. Na tunajších svahoch lyžuje veľa malých lyžiarov a tento rok ich ešte pribudlo.


„Zvýhodnené ceny pre kurzy ponúkame už niekoľko rokov. Túto zimu v našich strediskách lyžovalo vďaka kurzom už 10 733 žiakov a učiteľov. Deťom ponúkame lyžovačku v najlepších slovenských strediskách, komfortnú a hlavne bezpečnú prepravu na moderných lanovkách, čo si pochvaľujú nielen malí lyžiari, ale aj pedagógovia a rodičia. Záujem o lyžovanie medzi mladými narastá, čo potvrdzuje aj fakt, sa nám podarilo medziročne zvýšiť počet detí na kurzoch až o 11 percent a to zima ešte zďaleka nekončí,“ povedal obchodný riaditeľ Tatry mountain resorts, a. s. Michal Beňo.

Spokojní sú aj na Malinom Brde, podľa predbežných rezervácií, budú mať do konca zimy 50 kurzov. „Väčšinou naše stredisko využívajú základné a stredné školy zo Slovenska. Ak prídu všetky doteraz nahlásené kurzy, tak dosiahneme až 20 percentný nárast oproti minulému roku,“ uvažuje manažér strediska Malinô Brdo Ružomberok Tomáš Gazdarica.

Nižšie ceny platia pre lyžiarske kurzy pri minimálnom počte 5 po sebe nasledujúcich dní v Jasnej minimálne 20 osôb a v Ružomberku od 15 osôb. Kurzy organizujú aj menšie liptovské lyžiarske strediská, a dokonca stredisko v Iľanove (mestská časť Liptovského Mikuláša) ponúka lyžovačku pre občanov mesta bezplatne. „Deti sú naša budúcnosť a každý si pamätáme, kde sme absolvovali lyžiarsky kurz a ešte viac to, kde sme sa naučili lyžovať. Budeme radi, ak to bude práve na liptovských svahoch, ktoré deťom na kurzoch ponúkajú nielen výhodné ceny lyžovačky, ale aj komplexnú ponuku služieb, priestor na zábavu aj oddych po dni strávenom na svahoch,“ doplnila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Darina Bartková.

A ktovie, možno na tunajších svahoch vyrastie ďalšia Petra Vlhová a keby aj nie, nevadí. Skvelé bude, keď k tomuto športu pričuchnú ďalšie a ďalšie deti a možno si ho zamilujú na celý život.

Autor: Katarína Šarafínová, manažérka pre komunikáciu a PR


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.07.2024
Historické a retro kočíky s retro-piknikom a výtvarníci v uliciach mesta
Trenčianske Teplice, obľúbená destinácia cestovného ruchu, sa pripravujú na IV. ročník jedinečnej prehliadky retro a historických kočíkov. Toto podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 20. júla 2024, prináša tento rok novinku v podobe popoludňajšieho retro-pikniku v Kúpeľnom parku.
viac
19.07.2024
Prezident: Samosprávy môžu využiť pozemky od štátu v prospech občanov
Stáva sa, že o niektoré pozemky sa štát nevie zmysluplne postarať. Po novom ich bude môcť bezodplatne previesť na príslušné mesto alebo obec. Primátori a starostovia pritom najlepšie vedia, ako novonadobudnutý majetok využiť v prospech občanov.
viac
19.07.2024
Revitalizácia pešej zóny v Trenčíne sa predraží o viac ako pol milióna eur
Revitalizácia pešej zóny v Trenčíne ohraničenej ulicami Hviezdoslavova, Jaselská, Vajanského, Sládkovičova sa predraží o viac ako pol milióna eur. Dôvodom sú zvýšené náklady súvisiace s archeologickým výskumom.
viac
19.07.2024
ÚVZ: Deti a mládež - letné tábory a zotavovacie podujatia
Letná sezóna býva spájaná s účasťou detí na zotavovacích podujatiach, ku ktorým patria rôzne letné tábory a školy v prírode, ktorých trvanie je dlhšie ako štyri dni s účasťou najmenej piatich detí a mládeže do 18 rokov veku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %