Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
08.12.2023 05:05

Lyžovačku na Drozdove chcú spustiť už o niekoľko dní


Snímka zdroj: OnTheSnow.sk


Lyžiarske stredisko Drozdovo pri Novej Bani sa aktuálne pripravuje na otvorenie novej lyžiarskej sezóny. Manažér strediska Adam Bielik pre TASR uviedol, že prvých lyžiarov v tejto sezóne chcú privítať 15. decembra.


V stredisku aktuálne pokračujú so zasnežovaním zjazdoviek, ak sa v nasledujúcich dňoch neoteplí, spustené by mali byť podľa Bielika všetky tri vleky. Na zjazdovkách je aktuálne približne 30 centimetrov snehu, potrebná je však ešte ich finálna úprava. V stredisku pred novou sezónou vynovili sociálne zariadenia a investovali aj do vylepšenia infraštruktúry.         

Lyžiarske stredisko Drozdovo sa nachádza na úpätí Pohronského Inovca a od Novej Bane je vzdialené približne desať kilometrov. Na svoje si tu prídu najmä rodiny s deťmi. Pre lyžiarov sú v stredisku dva vleky s dĺžkou 650 metrov, pre najmenších lyžiarov je dostupný detský vlek s dĺžkou 300 metrov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.06.2018
Výstava Zbohom vojna priblíži jeden z najkrvavejších konfliktov
Od ukončenia prvej svetovej vojny uplynulo 100 rokov. Zapojilo sa do nej viac ako 30 štátov a vyžiadala si životy 10 miliónov ľudí. Bola jedným z najkrvavejších konfliktov v dejinách ľudstva, ktorý priblíži výstava s názvom Zbohom vojna, sprístupnená v piatok v Pohronskom múzeu v Novej Bani.
viac
26.08.2019
Obyvatelia rozbehli petíciu proti hazardu a herniam na území mesta
Obyvatelia Novej Bane rozbehli petíciu, ktorou chcú bojovať proti hazardu a výherným automatom na území mesta. Ambíciou jej iniciátorov je nazbierať približne 2500 podpisov, s ktorými sa potom chcú obrátiť na mestské zastupiteľstvo.
viac
14.02.2020
Výstava drevorezieb priblíži tvorbu novobanských rezbárov
V Pohronskom múzeu v Novej Bani dajú v najbližších týždňoch priestor dielam novobanských rezbárov druhej polovice 20. storočia. Výstava drevorezieb predstaví verejnosti od 14. februára do konca apríla tvorbu Štefana Trnku, Júliusa Katinu, Ladislava Polca a Jozefa Vozára.
viac
27.01.2021
Nová Baňa sa pripravuje na zber kuchynského odpadu
Mesto Nová Baňa chce so zberom kuchynského odpadu začať začiatkom marca. Od pilotného projektu na jednom sídlisku radnica upustila, zber chce spustiť plošne v rámci celého mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %