Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
31.03.2020 11:00

Magistrát chce natrvalo dostať nákladné autá z centra mesta


Snímka zdroj: (tasr).


Nitrianska radnica chce natrvalo dostať nákladnú dopravu z centra mesta. Magistrát ju odklonil ešte vlani v lete v súvislosti s rekonštrukciou Univerzitného mosta, ktorý bol až do soboty 28. marca prejazdný iba v polovičnom profile.


Oprava mosta však už pokročila a od pondelka po ňom môžu autá jazdiť v oboch smeroch. Zároveň sa zrušili aj obchádzkové trasy i odklon nákladnej dopravy. Radnica však chce, aby nákladné autá ani naďalej nesmeli prechádzať centrom Nitry.      

Magistrát už preto začal v tomto smere podnikať prvé kroky. „Odklon nákladnej tranzitnej dopravy sa naozaj osvedčil. Rokujeme preto s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) o tom, aby sa zaviedol trvalý odklon tohto typu dopravy mimo centra mesta. Verím, že sa nám to spoločne podarí, a to natrvalo,” uviedol primátor Marek Hattas. Ako pripomenul, o tejto téme bude musieť rokovať aj Zastupiteľstvo NSK.      

Rekonštrukcia Univerzitného mosta sa začal ešte vlani v auguste. Podľa hovorkyne Slovenskej správy ciest Lucie Karelovej budú práce pokračovať ešte niekoľko mesiacov. Celkové náklady boli vyčíslené na vyše 2,2 milióna eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.08.2017
Štúrovo vlani uhradilo náklady za MHD vo výške viac ako 50 000 eur
Mesto Štúrovo v okrese Nové Zámky krylo z mestského rozpočtu náklady na mestskú hromadnú dopravu za rok 2016 vo výške 50 700 eur.
viac
10.10.2017
Mestské zastupiteľstvo schválilo tretiu etapu rekonštrukcie centra mesta
Na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (5. 10. 2017) poslanci schválili návrh na realizáciu a financovanie stavby „URBANISTICKO – ARCHITEKTONICKÁ ÚPRAVA CENTRA MESTA – 3. ETAPA“.
viac
07.12.2017
NSK plánuje dokončiť rekonštrukciu historického Župného domu
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje v priebehu budúceho roka dokončiť rekonštrukciu Župného domu a získať tak priestory pre svoj úrad. Podľa slov predsedu NSK Milana Belicu je už pripravená komplexná oprava bloku D, spolu s renováciou ďalších častí pamiatkovo chráneného historického objektu.
viac
01.03.2018
V obci Most pri Bratislave sa bude rekonštruovať vodovod
Obyvateľov Mostu pri Bratislave ako aj vodičov prechádzajúcich cez túto obec čaká od pondelka 5. marca 2018 rekonštrukcia obecného vodovodu a z toho dôvodu aj následné obmedzenie dopravy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %