Nedeľa 29.03.2020
Dnes má meniny 
Miroslav
°C
09.09.2019 12:05

Majster Slovenska v orbe jednoradličným pluhom obhájil svoj titul aj tento rok


Snímka Ľubomír Žila


V súčasnosti už orať koňmi dokáže len málo ľudí. A tých, ktorí by si v tejto oblasti trúfli i súťažiť, je ešte menej. Minuloročný víťaz Majstrovstiev Slovenska v orbe konskými dvojzáprahmi jednoradličným pluhom, Martin Veterník z Príboviec, obhájil svoj titul aj tento rok.


Našťastie, pár skúsených oráčov ešte na Slovensku máme a svoj fortieľ prišli predviesť na majstrovstvá, ktoré sa konali 7. septembra 2019 v Hruboňove časť Šuľany, okres Nitra. Na majstrovstvách súťažilo až dvanásť dvojzáprahov. Porota posudzovala niekoľko kritérií. Kvalitatívnych bolo desať a dve boli zamerané skôr na dojem z ustrojenia záprahu. Martin Veterník sa zúčastnil na súťaži zo svojim pomocníkom, Jozefom Veterníkom, a samozrejme s kobylou Libra a koňom Steiger Vulkan.

Už druhý ročník majstrovstiev organizovali obec Hruboňovo, Poľnohospodárske družstvo DEVIO Nové Sady, Poľovnícke združenie TOPOLINA Šurianky-Hruboňovo a Zväz chovateľov koní na Slovensku.

Autor: Ľubomír Žila


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.03.2016
Na východe pribudne desať meteostaníc, budú aj pri ukrajinskej hranici
Po spustení monitorovacieho systému na slovensko-poľskom pohraničí pokračuje Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) v jeho rozširovaní. V ďalších troch okresoch na východnej hranici pribudne desať meteostaníc.
viac
01.06.2016
Preteky Okolo Slovenska sa začnú v Banskej Bystrici
Počas jubilejného 60. ročníka pretekov Okolo Slovenska, ktoré sa uskutočnia od 7. do 12. júna, bude na trati bojovať takmer stopäťdesiat cyklistických profesionálov.
viac
21.09.2016
Trnava ako prvé mesto na Slovensku bude mať cyklovežu
Už o niekoľko mesiacov by pri trnavskej železničnej stanici mala vyrásť cykloveža. Bude slúžiť Trnavčanom, ktorí dochádzajú za prácou alebo štúdiom vlakom či autobusom a na stanicu sa vozia bicyklom. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.
viac
12.10.2018
Víťazmi Majstrovstiev SR v hasičskom športe sa stali hasiči z Popradu
Družstvo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade zvíťazilo v celkovom bodovaní 46. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe, ktoré sa začali v utorok (9.10.) v Dubnici nad Váhom a v stredu vyvrcholili v areáli OR HaZZ v Martine.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %