Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
20.05.2019 01:55

Malacký most v rekonštrukcii


Malacký most, ilustračná snímka (bsk)


Od dnešného dňa prišlo k odklonu cestnej dopravy z mostu Malacky – Truckcentrum – nad potokom Malina, ktorý je vstupnou bránou do Malaciek z diaľnice D2, na vybudovanú obchádzkovú trasu v tesnej blízkosti rekonštruovaného mosta.


Dôvodom je jeho veľmi zlý stavebno-technický stav. Stavba bude pozostávať z komplexnej výmeny nosnej konštrukcie a zvršku mosta vrátane vytvorenia mostných záverov, úpravy záverových múrikov a prechodových dosiek na koncoch mosta. Okrem rekonštrukcie mosta sa vykoná aj oprava priľahlých úsekov vozovky. Celkové náklady spojené s rekonštrukciou mosta predstavujú približne 1,4 milióna eur a hradené budú z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja.

 „Regionálne cesty Bratislava ako správca ciest II. a III. triedy v Bratislavskom kraji pravidelne vykonávajú prehliadky ciest a mostov. Na tomto moste sa robili bežné opravy a údržba. Keďže most bol postavený v roku 1976 a ide o dopravne najzaťaženejší vstup do okresného mesta Malacky, dozrel čas na jeho opravu,“ ozrejmil bratislavský župan Juraj Droba.  

Pre rekonštrukciu mosta bola vytvorená obchádzková trasa vedená po pôvodnom premostení potoka Malina, ktorým je priľahlý klenbový most. Pre jej vytvorenie sa vymenili vozovkové vrstvy existujúcej odbočky na klenbový most, vymenili sa rímsy, zábradlie a vozovkové vrstvy na klenbovom moste a vytvoril sa násyp s vozovkou vedúci späť k ceste za rekonštruovaným mostom. V úseku obchádzky pred klenbovým mostom sa vytvorila rozšírená plocha dočasnej komunikácie pre zabezpečenie bezkolíznej premávky protiidúcich kamiónových súprav na klenbovom moste. Nakoľko rekonštruovaný mostný objekt je na ceste II. triedy, ktorá ako jediná zabezpečuje napojenie okresného mesta Malacky na diaľničnú sieť, spôsob rekonštrukcie mosta na exponovanom úseku bol predmetom viacerých diskusií. Zvolený, dotknutými orgánmi schválený a určený variant s celkovou uzávierkou v mieste mosta s vybudovaním obchádzkovej trasy bol najoptimálnejším riešením, ktorým sa vybuduje obchádzková trasa s obojsmernou dopravou, pričom bude plne zachovaná funkčnosť MÚK Malacky, zároveň bude umožnená rekonštrukcia v plnom profile.

Predpokladaný termín použitia obchádzkovej trasy pre cestnú dopravu počas rekonštrukcie uvedeného mosta je do 31. augusta 2019. Po zrekonštruovaní mostného objektu sa doprava vráti na pôvodnú trasu, obchádzková trasa sa rozoberie a okolie upraví do pôvodného stavu. Vodičov, prechádzajúcich týmto úsekom, prosíme o trpezlivosť, pochopenie a rešpektovanie použitého dočasného dopravného značenia.

Autor: (ts-BSK-Lucia Forman)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
10.07.2017
Pri vodnom mlyne čakajú na deti aj domáce zvieratá
Na mŕtvom ramene Malého Dunaja pri obci Kolárovo v okrese Komárno sa nachádza Národná kultúrna pamiatka plávajúci vodný mlyn a 86 metrov dlhý, celodrevený kolonádový most, ktorý spája dva brehy mŕtveho ramena Malého Dunaja.
viac
28.11.2017
Most Ružín by po rekonštrukcii mohli otvoriť 10. decembra
Práce na odstránení havarijného stavu mosta Ružín v týchto dňoch vrcholia. Ak zaťažovacia skúška dopadne dobre a stavebný úrad vydá kolaudačné rozhodnutie, prvé autá by cez most mohli prejsť 10. decembra 2017. Informoval o tom Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK).
viac
29.01.2018
J. Říha: Rekonštrukcia cesty Rohožník-Malacky nesmie ísť proti záujmom mesta
Rekonštrukciu cesty medzi Rohožníkom a Malackami nemožno dokončiť pred vstupom do okresného mesta. Zdôraznil to primátor Malaciek Juraj Říha, ktorý upozorňuje na nevyhnutnosť zrekonštruovať i nadväzujúci úsek prechádzajúci cez obytnú zónu Malaciek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %