Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
20.02.2024 03:05

Máme záujem na spoločnom vzdelávaní detí v oblasti životného prostredia


Ilustračná snímka zo stretnutia (Zdroj: ZMOS)


O spolupráci pri spoločnom projekte pri vzdelávaní detí v oblasti životného prostredia hovoril predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik s predsedom občianskeho združenia LAVAS Ladislavom Gulikom.


„Máme záujem o spoluprácu pri spoločnom projekte na vzdelávanie detí v predprimárnom vzdelávaní v oblasti tvorby a ochrany životného prostredia s akcentom na odpadové hospodárstvo, triedenie odpadu, mechanicko-biologickú úpravu odpadu a onedlho zavedenú povinnosť triedenia šatstva,“ ozrejmil predseda ZMOS Jozef Božik po rokovaní v pondelok 19. februára 2024. 

„Spoločným cieľom by bola príprava tematického videa a publikácie, ktoré by nadväzovali na doterajšiu činnosť občianskeho združenia LAVAS v oblasti výchovy a vzdelávania. Naplnila by sa aj vôľa ZMOS pomáhať, chrániť a spájať s cieľom edukácie a výchovy detí,“ dodal predseda ZMOS Jozef Božik.

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.10.2020
Spoznajte oblasti neziskového sektora na Slovensku: Životné prostredie
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša ďalšie krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri tentokrát so zameraním na životné prostredie.
viac
20.10.2020
O cenu Európskeho týždňa mobility 2020 bojovali aj samosprávy
Do Európskeho týždňa mobility 2020 sa svojimi aktivitami a trvalými opatreniami zapojilo 55 samospráv. Najaktívnejšou samosprávou sa stala mestská časť Bratislavy – Ružinov, s originálnym podujatím uspelo aj mesto Senec a aj Levoča získala ocenenie v kategórii samospráv Efektívne trvalé opatrenie.
viac
04.01.2022
ZMOS prichádza s enviroakadémiou
Združenie miest a obcí Slovenska prichádza s enviroakadémiou. Cieľom tejto agendy bude pokrytie kľúčových aspektov životného prostredia z hľadiska miestnej územnej samosprávy.
viac
13.03.2024
Máme záujem spoločne riešiť aktivity na ochranu životného prostredia
Problematika environmentalistiky v oblasti budovania nových nehnuteľností bola témou rokovania predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozefa Božika s Pavlom Kukurom, predsedom predstavenstva Slovenskej rady pre zelené budovy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %