Štvrtok 30.05.2024
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
22.04.2024 11:10

Manínsku úžinu a hrad Bystrica prepojí lávka


Snímka zdroj: FB


Dve najznámejšie turistické dominanty Považskej Bystrice - Manínsku úžinu a hrad Bystrica - prepojí lávka ponad Váh. Samospráva pokračuje v prípravných prácach, investíciu chce financovať z mimorozpočtových zdrojov.


Informovala o tom považskobystrická radnica na sociálnej sieti. "Mesto má v súčasnosti spracovanú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie a rieši vyrovnanie práv pozemkov. Pri realizácii týchto krokov je nápomocný Urbár Považská Teplá a v prípade, že na svojom najbližšom zasadnutí schváli zriadenie vecného bremena, do konca apríla by chcel magistrát podať žiadosť o stavebné povolenie," priblížila radnica.         

Samospráva má ambíciu výstavbu lávky financovať z mimorozpočtových zdrojov. "Od roku 2023 sa na úrovni samosprávnych krajov realizuje tvorba takzvaných integrovaných územných stratégií, ktorých súčasťou sú okrem iného aj prioritné projektové zámery. Mestu sa podarilo vyrokovať, že medzi prioritami, ktoré si kraj definuje v spolupráci s jednotlivými partnermi, je ako jeden z projektov uvedená aj lávka cez Váh," spomenula radnica.

Rada partnerstva Trenčianskeho samosprávneho kraja podľa nej schválila zásobník týchto projektových zámerov a na lávku cez Váh je vyčlenená suma približne 1.525.000 eur.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2018
Mestu sa podarilo predať chátrajúcu budovu bývalej vojenskej správy
Považskej Bystrici sa po niekoľkých rokoch podarilo na tretí pokus predať budovu bývalej vojenskej správy v centre mesta. Vo verejnej obchodnej súťaži ju predala za 281 000 eur spoločnosti, ktorá je zároveň vlastníkom Kúpeľov Nimnica.
viac
30.05.2018
Považskobystrická radnica očakáva tento rok z daní a poplatkov 4,2 milióna eur
Miestne dane a poplatky v Považskej Bystrici zostávajú na úrovni minulého roka. Rozhodnutia doručujú obyvateľom zamestnanci mestského úradu do vlastných rúk.
viac
11.09.2018
Za zbúranie starej a výstavbu novej lávky zaplatí Považská Bystrica 250-tis.eur
Považská Bystrica začne s búraním betónovej lávky pre peších ponad cestnú komunikáciu na sídlisku Rozkvet na budúci týždeň. Demontáž lávky a výstavba novej budú mesto stáť asi 250-tis. eur, práce bude samospráva financovať z vlastného rozpočtu.
viac
11.04.2024
Hrad Bystrica vstupuje do novej turistickej sezóny s dvomi novinkami
Prvou z nich je mobilná aplikácia Hrady 3D, druhou sklenená tabuľa, ktorá je posledným z diel projektu Okno do minulosti. Informoval o tom zastupujúci riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Pavol Štefčík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %