Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
15.10.2021 11:55

Martinský Dopravný podnik sa chystá na spustenie MHD


Ilustračná snímka imhd.sk


Dopravný podnik (DP) mesta Martin pokračuje v prípravách na riadne spustenie mestskej hromadnej dopravy (MHD) od 1. januára budúceho roka. Zverejnil cenník a prepravný poriadok, prvé dopravné karty sa začnú na predajných miestach vydávať v piatok 15. októbra.


TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová. "Pri tvorbe cenníka sme sa zamerali na reálny stav využívania MHD v Martine. Ceny sú vo všeobecnosti nižšie ako u súčasného prevádzkovateľa a taktiež zavedieme možnosť prestupných lístkov. Obyvatelia okrem klasických kariet budú môcť využívať aj virtuálnu dopravnú kartu," priblížil konateľ DP mesta Martin Ján Slamka. Samozrejmosťou podľa neho zostávajú aj zľavy pre deti, matky s kočíkmi, držiteľ preukazov ŤZP a ŤZP-S a seniorov.       

Dopravné karty si budú môcť obyvatelia mesta zakúpiť osobne na predajných miestach v klientskom centre mestského úradu aj v obchodnom centre. Avizovaný on-line predaj spustia v najbližších dňoch. "Bohužiaľ, spoločnosť, ktorá online predaj zastrešuje, je v karanténe. Z tohto dôvodu je jeho spustenie posunuté. Garantujem však, že bude zrealizované s minimálnym časovým zdržaním," ubezpečil Slamka.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Mesto Košice uviedlo do prevádzky novú mobilnú aplikáciu UBIAN
Košičania tak môžu ako prví otestovať kombináciu moderných technológií a pohodlného cestovania, ktorú im prináša Dopravný podnik mesta Košice a spoločnosť TransData Žilina.
viac
24.11.2020
V Prešove vypravil DP na cesty desať nových trolejbusov
Desať nových trolejbusov vypravil v pondelok na cesty Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP). Ako uviedol hovorca mesta Vladimír Tomek, vozidlá nahradia niektoré staršie trolejbusy, ktoré zostanú v zálohe.
viac
16.12.2020
Poslanci schválili založenie Dopravného podniku mesta Martin
Založenie obchodnej spoločnosti Dopravný podnik mesta Martin schválili na utorkovom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Martine.
viac
21.04.2021
Autobus MHD na linke číslo 30 bude zbierať údaje pre smart mobilitu
Na autobus Dopravného podniku mesta Žiliny (DPMŽ) nainštalovali v utorok technologické zariadenia, ktoré budú v stredu (21. 4.) a vo štvrtok (22. 4.) zbierať na linke číslo 30 údaje v rámci pilotného projektu inteligentnej smart mobility.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %