Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
23.05.2016 04:25

Mesto akceptovalo požiadavky obyvateľov sťažujúcich sa na jarmok


Ilustračná snímka: (ziarskyjarmok.sk).


Žiarska samospráva sa rozhodla vyjsť v ústrety nespokojným obyvateľom, ktorí nedávno iniciovali petíciu za presťahovanie žiarskeho jarmoku do inej lokality.


Toto tradičné podujatie sa síce samospráva rozhodla ponechať na pôvodnom mieste, no po spoločnom stretnutí so signatármi petície sa rozhodla vyhovieť niekoľkým požiadavkám, ktoré by mali zmierniť negatívne dosahy jarmoku na obyvateľov bývajúcich v jeho tesnej blízkosti.      

Obyvatelia mestu vyčítali problémy s parkovaním počas konania jarmoku. To by malo vyriešiť parkovanie miestnych na priľahlej lúke. Obyvatelia sa sťažovali aj na napájanie atrakcií na rozvodné skrine bytových domov. "Riešili sme možnosť zriadenia samostatných odberných miest na stĺpoch elektrického vedenia. Za týmto účelom budeme rokovať so Stredoslovenskou energetikou - distribúcia, či je to vôbec technicky možné," vysvetlil prednosta žiarskeho Mestského úradu Juraj Miškovič.       

Zmeny sa dotknú aj vydávania povolení pre stánkarov a prevádzkovateľov atrakcií. Na vlastné náklady budú musieť odstrániť prípadné škody, ktoré vzniknú. Ak sa tak neudeje, na ďalší rok nedostanú od mesta povolenie. V uliciach tiež bude viac hliadkujúcich mestských policajtov, ktorí budú podľa Miškoviča aktívne kontrolovať aj vnútroblokové priestory. Takisto pribudne v uliciach viac mobilných toaliet.       

"Boli dané rozumné a veľmi ústretové požiadavky, voči ktorým nemalo mesto prečo namietať, ale otázne je, čo z toho vieme splniť s ohľadom na ostatné podmienky, myslím tým najmä napojenie na zdroj elektrickej energie," poznamenal prednosta. Nepríjemné dosahy akcie sa dotknutej časti bude mesto podľa jeho slov snažiť kompenzovať aj iným spôsobom. Z výnosov podujatia bude riešiť odvodnenie časti Hviezdoslavovej ulice, ktorú vytápa.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Dlhodobo nezamestnaným chce dať mesto prácu v novej spoločnosti
Žiarska samospráva chce založiť obchodnú spoločnosť, v ktorej chce dať šancu pracovať dlhodobo nezamestnaným obyvateľom mesta a naučiť ich tak pracovným návykom.
viac
03.10.2016
Počas jarmoku ukážu zrekonštruovanú časť Svätokrížskeho domu
Koncom týždňa sa v Žiari nad Hronom uskutoční tradičný jarmok. Počas jeho konania si budú môcť domáci ale aj návštevníci prezrieť aj hospodársku časť Svätokrížskeho domu, ktorú sa mestu podarilo tento rok zrekonštruovať.
viac
31.10.2016
Poplatok za rozvoj sa v Žiari nad Hronom platiť nebude
Poplatok za rozvoj, ktorým môžu slovenské mestá a obce od budúceho roka spoplatniť výstavbu na svojom území, mesto Žiar nad Hronom nezavedie. "Žiarski poslanci schválili uznesenie, že sa v meste nebude vyberať poplatok za rozvoj," priblížil vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.
viac
23.10.2018
Dávnu históriu kaštieľa má odkryť jeho archeologický výskum
Žiarsky kaštieľ, ktorý pred časom mesto získalo do svojho vlastníctva, čaká archeologický výskum. Samospráva chce zmapovať jeho históriu z čias, kedy bol využívaný ako letné sídlo ostrihomských arcibiskupov, ale aj z čias biskupa Štefana Moysesa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %