Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
02.09.2016 11:40

Mesto Bojnice by malo mať hlavného kontrolóra od novembra


Snímka zdroj: (bojnice.sk).


Nový hlavný kontrolór by mal v Bojniciach začať pôsobiť od novembra. Jeho voľbu vyhlásila samospráva kúpeľného mesta na svojom stredajšom (31. 8.) rokovaní, urobila tak v súvislosti so vzdaním sa funkcie predchádzajúcej kontrolórky Zuzany Uvírovej.


Voľba nového hlavného kontrolóra mesta by sa mala uskutočniť na októbrovom rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ). V meste bude pôsobiť na plný pracovný úväzok. Novému kontrolórovi by malo v zmysle uznesenia MsZ funkčné obdobie začať plynúť 1. novembra.      

Bojnice zostali bez kontrolnej činnosti po tom, čo sa predchádzajúca kontrolórka vzdala svojej funkcie k 31. augustu z osobných ako i zdravotných dôvodov, ktoré jej podľa jej vyjadrenia nedovoľovali plniť si pracovné povinnosti riadne, zodpovedne a včas.      

Mestskí poslanci už dlhodobo upozorňovali na to, že si Uvírová, ako hlavná kontrolórka, neplnila svoje pracovné povinnosti. Za svoje funkčné obdobie, ktoré jej začalo 1. apríla 2015, nepredložila zastupiteľstvu ani jednu správu o vykonanej kontrole. Uvírovej preto zaslali ešte v júni tretí list, v ktorom ju vyzvali, aby si svoje povinnosti plnila.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.03.2017
Obec Ivanka pri Dunaji hľadá kandidáta na funkciu hlavného kontrolóra
Obecné zastupiteľstvo v Ivanke pri Dunaji vyhlasuje v zmysle §18a ods. 2 zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, voľbu hlavného kontrolóra obce Ivanka pri Dunaji na deň 30. 3. 2017.
viac
14.10.2018
Samosprávne kraje si definovali prioritné programové oblasti
Rokovanie Združenia samosprávnych krajov SK8 v druhý októbrový piatok hostila Trenčianska župa. Župani si určili programové priority a zvolili kontrolóra združenia. V hlavných bodoch našli konsenzus.
viac
24.09.2020
Snina chce štátnu pomoc použiť na investičné akcie
Mesto Snina chce štátnu pomoc v podobe návratnej finančnej výpomoci vo výške 447 576 eur použiť na viaceré investičné akcie. O schvaľovaní prijatia pôžičky i o zámere samosprávy s jej využitím budú mestskí poslanci rozhodovať na svojom zasadnutí vo štvrtok popoludní.
viac
01.10.2020
O problematike voľby kontrolórov musíme informovať
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger sa v súvislosti s komplikáciami pri voľbe hlavných kontrolórov samospráv listom obrátil na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, aj na parlamentný výbor pre verejnú správu a regionálny rozvoj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %