Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
24.09.2020 10:41

Mesto chce kompletne zrekonštruovať športovú halu Mier


Športová hala Mier v Bardejove.


Športová hala Mier v Bardejove prejde kompletnou rekonštrukciou. Za účasti vedenia mesta a poslancov mestského zastupiteľstva sa tam tento týždeň konalo pracovné stretnutie.


Ako informoval hovorca mesta Štefan Hij, rekonštrukcia po 40 rokoch je potrebná z dôvodu fyzickej i morálnej amortizácie haly.      

Predmetom modernizácie je podľa neho z komplexu mestskej športovej haly realizovať len objekt samotnej športovej haly. „Investičný zámer predpokladá kompletnú modernizáciu samotného objektu, a to jej exteriérov - rekonštrukciu strechy, presklených plôch, okien a dverí, rekonštrukciu fasády, opravu terasy, betónových zábradlí a vstupov z Námestia SNP. V interiéri bude vymenená palubovka hracej plochy, sedačky tribún pre divákov, zmodernizované osvetlenie, vymenený akustický pohľad, zábradlia, sociálne zariadenia, látkové tieniace rolety, zrekonštruované osvetlenie a projekt ráta aj s kamerovým systémom,” priblížil Hij s tým, že celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú sumu 2,7 milióna eur.     

„Financovanie je zabezpečené z dotácie vlády SR schválenej ešte v októbri 2019 vo výške 1,5 milióna eur a zvyšok zabezpečí samospráva z vlastných zdrojov,” povedal Hij.     

Súčasťou pracovné stretnutia bola aj prezentácia štúdie riešenia priľahlého územia – Námestia času. „Táto štúdia však predstavovala iba víziu architektov, ako by územie mohlo v budúcnosti vyzerať,” vysvetlil Hij.      

Rekonštrukciou športovej haly sa bude zaoberať mestské zastupiteľstvo (MsZ), ktoré je naplánované na 1. októbra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.11.2017
Prievidzskí športovci sa môžu tešiť na vynovené telocvične
V týchto dňoch začala rekonštrukcia telocviční v Športovej hale v Prievidzi, ktoré využívajú na svoju činnosť športové kluby gymnastov a zápasníkov. Na rekonštrukčné práce oboch telocviční mesto vyčlenilo viac ako 166 000 eur.
viac
23.01.2018
Skalica plánuje postaviť novú športovú halu za 3 až 3,3 milióna eur
Mesto Skalica plánuje postaviť multifunkčnú športovú halu, ktorú by mohli využívať viaceré športové kluby v meste. Uviedol to primátor Ľudovít Barát pri stretnutí so zástupcami mestských športových klubov.
viac
19.05.2020
Modernizáciu zdravotného strediska plánujú ukončiť do decembra
Vo Veľkom Šariši začali v pondelok po polstoročí od postavenia s obnovou budovy zdravotného strediska. Modernizácia bude stáť takmer 650 000 eur, z mestského rozpočtu pôjde 34 000 eur. Zvyšok bude financovaný z európskych zdrojov.
viac
08.10.2020
Mesto dokončilo rekonštrukciu dvoch medziblokových priestorov
Mesto Bardejov ukončilo v uplynulých dňoch dva projekty rekonštrukcie dvoch medziblokových priestorov na sídlisku Vinbarg a Obrancov mieru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %